کوچک زاده در جلسه علنی امروز سه شنبه خانه ملت در تذکری با استناد به ماده 79 آیین نامه داخلی مجلس گفت: برطبق این ماده اگر نسبت سوء به یکی از نمایندگان داده شود آن نماینده تا پنج دقیقه حق دارد، نطق کند.
وی این تذکر خود را به دلیل اظهارات روز گذشته نماینده خوی بیان کرد. سید موید حسینی صدر نماینده مردم خوی در جلسه گذشته خواستار حل مشکلات حوزه انتخابیه خود شد و در زمانی که مشکلات حوزه خود را مطرح می کرد یکی از نمایندگان خطاب به وی گفت که استعفا دهد اما حسینی صدر در پاسخ به این نماینده اظهار داشت: استعفا کار بزذل ها است و من می ایستم و مبارزه می کنم.
کوچک زاده در ادامه تذکر خود در پاسخ به سخنان حسینی صدر بود، با قرائت بخشی از بیانات امام خمینی (ره) تاکید کرد که امیدوارم رسانه ها صداقت در انعکاس آن داشته باشند.
نماینده مردم تهران این بخش از بیانات امام راحل را قرائت کرد که «اگر بنا باشد که شما به جای این که اقتصاد مردم را درست کنید، بجای این که که این کشور را بررسی کنید و ببنید که کجاها مخروبه است و مردم از همه چیز ساقط هستند، بجای اینکه بنشیند سر مسند و با فحاشی و حرف به هم مسایل را غفلت از آن کنید، این همان چیزی است که قدرت های بزرگ می خواهند تا این مملکت خرابه بماند و صدای مردم درآید، این همان است، شما هم امال آمریکا هستید».
« البته ملتفت نیستید، منتهی یک عاملی داریم که مستقیم از سفارت آمریکا دستور می گیرد و یک عاملی داریم که برای او کار می کند و خودش نمی فهمد، خود آدم نمی فهمد که برای کی دارد کار می کند، اگر شما به مردم کار نداشته باشید و اگر به مردم و مصالح کشور کار نداشته باشید و فقط مشغول این باشید که من چه طورٰ شما چه طور، من چطورم، شما چطورید، من با من هستند؛ مردم باشما هستند واگر فکر این باشد این همان است که آمزریکا می خواهد و شما اعمال آمریکا هستید و در عذاب با آنهایی که اعمال آمریکا بودن با توجه، مشترک هستید با کم و زیادیش».
وی خطاب به رییس مجلس تصریح کرد: این سخنان امام (ره) برای من حجت بوده که وقتی از این تریبون در زمانی که شما رییس بودید (سال 88) در اعتراضی که من به آن شیخ ساده لوح فتنه کردم، گفتم که نگذارید اما کسی که امروز استاندار شده گفت که نگذارید کوچک زاده ها درباره بزرگ زاده ها صحبت کنند.
این نماینده اصولگرای مجلس نهم خاطرنشان کرد: در آن زمان خواستم تذکر ماده 79 دهم اما به این دلیل سخنان امام(ره) صحبت نکردم و یک روز کسی از این تریبون بازهم در ریاست شما به من گفت، شعبان بی مخ من هیچ نگفتم.
کوچک زاده خطاب به ملت ایران گفت: چرا چیزی نمی گویم، نه بخاطر این که حرفی نداشتم، بلکه شرم می کنم.
وی اضافه کرد: ما در چند جلسه قبل هم در جهت دفاع از مردم و در جهت مخالفت با روش های اقتصاد لیبرالی و برای دفاع از محرومان حرفی زدیم، به نظر من اینگونه آمد که البته شاید اشتباه بود که شما بی طرفی را رعایت نکردید و استعفا دادم.
کوچک زاده با بیان این که بنده استعفایی دادم که تاکنون پس نگرفته ام، خاطرنشان کرد: این موضوع دستمایه عده ای شده و نسبت هایی به ما می دهند؛ این آخرین حرف من به عنوان ماده 79 بود در این مجلس است. 
وی با تأکید بر این که ما امروز فحش دفاع از مظلومان، مستضعفان و بدبختان را می خوریم، اظهار داشت: کسانی به ما فحش می دهند که هر روز برای افراد دارای قدرت خوش رقصی می کنند، جنگ ما جنگ پابرهنگان، جنگ فقرا و مقابله با مرفهین، مفت خورها و آقازاده هاست حال هر چه می خواهید فحش دهید و رسانه هایتان نیز بنویسند.
علی لاریجانی رییس مجلس نیز پس از تذکر کوچک زاده گفت: چون مطلبی را آقای حسینی صدر نماینده خوی گفته بودند که البته مراد وی کوچک زاده نبود اما ممکن بود که در افکار عمومی اینگونه برداشت شود، این حق برای این نماینده وجود داشت که از خود دفاع کنند هر چند آقای صدر اسم فردی را نیاورده بود اما فحوای کلام به گونه ای بود که متوجه فرد خاصی می شد.
به گزارش ایرنا، مهدی کوچک زاده نماینده مردم تهران و عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس نهم در جلسه دوم آذر سال جاری در اعتراض به امحاء و دفن هزار و 700 تن سیب زمینی در استان فارس استعفای خود را تقدیم هیات رییسه مجلس کرد و استعفای وی از زمان ارائه تاکنون هنوز در مجلس بررسی نشده است.
این موضوع بارها از سوی نمایندگان مورد اعتراض قرار گرفته و آنان خواهان بررسی استعفای کوچک زاده در جلسه علنی مجلس شده اند. 

**حسینی صدر: بزرگترین کفر و گناه این است که خود را متعهدتر از دیگر نمایندگان بدانیم 
نماینده مردم خوی در مجلس نیز امروز در پاسخ به تذکر کوچک زاده اظهار داشت: بزرگترین کفر و گناه این است که خود را متعهدتر از دیگر نمایندگان بدانیم. 
حسینی صدر افزود: حضرت آقا ، مجلس جای سخن حکیمانه است و رهبر معظم انقلاب در موارد مختلف فرمودند از دولت ها حمایت می کنند، مگر جایی که جای تذکر و ارشاد باشد.
وی افزود: دیروز در خصوص مناطق آزاد صحبت کردم که پول کشور را پمپاژ کرده و مالیات را حذف می کنند واز این که خوی از قافله توسعه عقب مانده است ناراحت بودم و در همین حین یکی از نمایندگان از من خواستند که استعفا دهم و تنها خواستم جواب وی را دهم و قصد توهین به کسی را نداشتم. 
وی خاطرنشان کرد: امروز نماینده ای که از این موضوع ناراحت شده بود انتقاداتی را مطرح کردند به نظر می رسد بزرگ ترین کفر و گناه این است که انسان خود را متعهد تر، ولایتمدارتر و علاقمندتر به کشور از بقیه بداند. 
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس ادامه داد: در واقع همه برابریم و تنها در پیشگاه خداوند این که چه کسی به کشور علاقه دارد، مشخص می شود و هرکجا که برای منافع مردم و پیروی از رهبری کاری انجام می شود، وظیفه شان است؛ خواهش می کنم اگر موضوعی موجب ناراحتی نمایندگان می شود افراد دیگر را به بی تعهدی متهم نکنیم چرا که گناه کبیره است. 

دسته بندی حقوق سیاسی , خبر روز ,
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top