پورزرندی تصریح کرد:

حمایت از پروژه‌های حمل و نقل شهری در راستای کاهش آلودگی هوا

تاریخ انتشار: 24آذر1394|17:10

حمایت از پروژه‌های حمل و نقل شهری در راستای کاهش آلودگی هوا
| کد خبر: 69600

مدیرعامل بانک شهر آلودگی هوا را از معضلات اساسی کلانشهرها دانست و از حمایت این بانک در پروژه‌های حمل و نقل شهری به منظور رفع این معضل خبر داد.
به گزارش مرکز ارتباطات و روابط‌عمومی بانک شهر، دکتر حسین محمدپورزرندی با بیان این ‌که امروز آلودگي هوا، نه تنها به يكي از چالش‌هاي اصلي مديريت شهري بلکه به عنوان يكي از اصلي‌ترين چالش‌هاي مديريتي دولت‌ها تبديل شده است، گفت: آلودگي هوا به جزيي جدايي‌ناپذير از زيست شهري در تهران و کلانشهرها تبديل شده و نه تنها تهران كه ساير شهرها و كلانشهرهاي كشور را نیز تحت تأثير قرار داده است.
مدیرعامل بانک شهر در ادامه با اشاره به اهمیت توسعه حمل و نقل شهری و تاثیر آن در کاهش آلودگی هوا تصریح کرد: در این خصوص بانک شهر از پروژه‌های عمرانی و به ویژه‌های پروژه‌های حوزه توسعه حمل و نقل عمومی مانند مترو در کلا‌نشهرها حمایت کرده است.
وی با بیان این ‌که این بانک با حمایت از پروژه‌های عمرانی کلانشهرها، نقش مهمی نیز در تامین درآمدها و توسعه پایدار شهرداری‌ها دارد، افزود: بانک شهر به عنوان سازمانی مالی که دغدغه‌های اجتماعی و فرهنگی داشته و خود را متعهد به محیط‌زیست می‌داند، با اقداماتی از جمله توسعه بانکداری الکترونیک، راه‌اندازی پیشخوان‌های شهرنت، توسعه خدمات کارت‌های شهروندی و تسهیل در ارائه پرداخت شهروندان، علاوه بر جلب رضایتمندی شهروندان، با صرفه‌جویی در وقت و هزینه آنان، با کاهش ترددهای شهری، سعی داشته تا در کاهش معضل آلودگی هوا نقش داشته باشد.
پورزرندی با بیان این‌ که بيش از منابع ثابت آلودگي هوا، منابع متحرك يعني وسايل نقليه، سهم بالاتر و بيشتري در آلودگي هوا دارند، خاطرنشان کرد: همچنین بانک شهر با توسعه کارت‌های شهروندی در آینده نزدیک در تمامی حوزه‌های حمل و نقل شهری مانند مترو، اتوبوس، اتوبوس‌های تندرو(BRT)، پارکومترها، پارکینگ‌های طبقاتی و... در تمامی کلانشهرهای کشور، با محور مسئولیت اجتماعی هرچه بیشتر در این زمینه گام بر‌ می‌دارد.
به گفته وی نمي‌توان صبر كرد تا قطار در حال حركت اقتصاد به حالت عادي باز گردد تا سپس به مشكل آلودگي هوا پرداخت بلكه در شرايط موجود بايد براي محيط زيست برنامه‌ريزي و چاره‌انديشي كنيم و بدون ترديد، آثار و پيامدهاي اين چاره‌جويي بر ارتقاء اقتصاد ملي و بهبود شاخص‌هاي اقتصادي نيز مؤثر خواهد بود.

دسته بندی حقوق بانک و بیمه ,
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top