در بیانیه لابی صهیونیستی آی‌پک درباره مختومه شدن پرونده اقدامات هسته‌ای گذشته ایران ادعا شده است: آژانس بین المللی انرژی اتمی در حالی این پرونده را بست که مدارک مشکوک بیشتری را درباره برنامه هسته‌ای ایران کشف و سرسختی بیشتری از سوی این کشور مشاهده کرده بود.

در ادامه این بیانیه ادعا شده است: آژانس می توانست توصیه کند روز اجرا تا زمانی که ایران وظیفه توضیح فعالیت های غیرقانونی هسته ای خود را اجرا کند، به تعویق بیفتد. این تصمیم آژانس منعکس کننده آغازی بر فرایند اجرای برنامه جامع اقدام مشترک است.

لابی صهیونیستی آی‌پک در ادامه ادعا می‌کند: در بیش از یک دهه گذشته، ایران بارها اطلاعات حساس را از آژانس دریغ کرده است و به طور پایدار به دروغ فعالیت های تسلیحات هسته ای خود را با وجود مدارکی که عکس آن را نشان می داد انکار کرده است.

در بیانیه مذکور ادعا شده است: ایران شماری از بازرسی های رسمی آژانس را رد و در واکنش به بسیاری از بازرسی های دیگر پاسخ های ناقص و فریب کارانه ارائه کرده است. به علاوه، آژانس به مکان ها و افراد مشکوک تنها دسترسی محدود داشته است.


در پایان ادعاهای بی‌اساس مطرح شده در این بیانیه آمده است: شورای حکام آژانس با بستن پرونده ابعاد گذشته نظامی برنامه هسته ای ایران و در نتیجه تن دادن به پاسخگویی ناکامل ایران، اعتبار خود را کاهش می دهد و این چشم انداز را که ایران در آینده به برجام پایبند بماند تیره می کند.  آمریکا باید خواستار آن شود که آژانس مدارک جدید درباره اقدامات ناقض ایران را بررسی کند و درباره پایبندی این کشور به برجام حداکثر هوشیاری را بخرج دهد.

دسته بندی خبر روز ,
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است

جدید ترین اخبار

Top