محمد باقر الفت روز چهارشنبه در بیست و پنجمین همایش اتحادیه سراسری کانون وکلای دادگستری ایران «اسکودا» در زنجان افزود: امروز فعالیت علمی و تخصصی وکلا موضوعی جدی است.
وی یادآورشد: امروز وکلا صرف نظر از هویت موکل، موضوع دعوا و نحوه دفاع، این امنیت شغلی را دارند که بتوانند در محاکم از موکلان خود دفاع کنند.
الفت اظهار کرد: تلاش می شود تا در قوه قضاییه زمینه ای برای ایراد دفاع از سوی خود وکلا شکل بگیرد تا از اضطراب محاکم کاسته و روند دادرسی کوتاه تر شود.
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه گفت: بدون تردید در جمهوری اسلامی ایران هیچ وکیلی نمی تواند تحت تعقیب قرار گیرد و می تواند در امنیت کامل به موضوع دعوای موکل خود رسیدگی کند.
وی خاطر نشان کرد: وکلا باید به صورت تخصصی و علمی به موضوع وکالت و دادرسی بپردازند و سقف دانش خود را حفظ و حتی برای ارتقای آن تلاش کند.
الفت ادامه داد: وکالت ها باید علمی و رفتار وکیلان حرفه ای باشد و از ارتباط های مبهم و غیر شفاف با پرسنل دادگاه ها کاسته شود.
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه گفت: آنچه که وکلا و قضات انتظار دارند ایجاد فضای تعامل و تخصصی است تا دیگر شاهد رفتارهای ناشایست نباشیم.
وی افزود: گاه می توان شاهد کم لطفی هایی از جمله اطاله دادرسی، اتلاف وقت و طولانی کردن جریان رسیدگی به پرونده ها در محاکم بود که باید این وضعیت اصلاح شود.
الفت یادآورشد: قضات باید شخصیت حرفه ای وکلا را در صحن دادرسی حفظ و دادرسی ها را عادلانه و منصفانه برگزار کنند.
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه گفت: تاکید مسئولان قوه قضاییه بر این است که محاکم با رعایت احترام کامل اجرا شود و هیچ نوع الفاظ و اصطلاحات ناشایست در آن به کار نرود.
وی اظهار کرد: تلاش می شود که در مقطع حقوق دفاعی از قضات جوان استفاده و ذهنیت وکلا نیز از حضور در دادسراها پاک و اصلاح شود.
الفت بر لزوم مراجعه همه مردم به وکیل و مشورت گرفتن از وی قبل از وقوع هر گونه اختلاف تاکید کرد و از تلاش قوه قضاییه برای بهره مندی هر خانواده ایرانی از یک وکیل خبر داد.

دسته بندی حقوقی ,
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است

جدید ترین اخبار

Top