تاریخ انتشار: 25آذر1394|22:34

| کد خبر: 69821

ماجرای سکه‌‌های مهدی هاشمی در اوین

وکیل ملت: یاسر هاشمی که فرزند پنجم آیت الله هاشمی رفسنجانی است در بخشی از گفتگوی خود با «ایسنا» درباره وضعیت مهدی هاشمی (برادرش) در زندان و ماجرای سکه های حاشیه سازی که وی با خود به داخل زندان برده بود توضیحاتی ارائه کرد.


بخشی از گفتگوی یاسر هاشمی در ادامه می آید:

از مهدی چه خبر؟ هرچند وقت یک بار به ملاقات او می‌روید؟ وضعیت دیدارها چگونه است؟

مرتباً با مهدی تماس تلفنی داریم و این تماس‌های تلفنی نیز با محدودیتی مواجه نیست. ملاقات‌های حضوری‌مان نیز شنبه‌هاست که مقداری با دشواری انجام می‌شود و مقررات این دیدارها را مقداری سخت می‌گیرند و شرایط برای ما مهیا نمی‌شود که به طور مرتب ملاقات حضوری داشته باشیم.

شرایط ملاقات با زندانی‌ها سخت است یا بطور خاص این سخت‌گیری‌ها برای ملاقات‌های مهدی هاشمی لحاظ می‌شود؟

من و برادر و خواهران مشکلی در این زمینه نداریم ولی به دلیل مسیر منتهی به محل ملاقات که بیش از 30 پله وجود دارد، شرایط برای ملاقات مادرم فراهم نیست و مسئولین زندان نیز همکاری در این زمینه از خود نشان نداده‌اند.

آیا آقای هاشمی تا به حال به ملاقات مهدی رفته‌اند؟

نه؛ پدر تا به حال به ملاقات نرفته است. مادر نیز در این مدت به دلیل شرایطی که اشاره کردم فقط یکبار موفق شده که به ملاقات مهدی برود. از روند ملاقات‌ها راضی نیستم، به نظر من این امکان وجود دارد که مقداری در روند انجام این ملاقات تسهیلاتی فراهم کنند.

پدرتان به دلیل شرایط ملاقات تا به حال به دیدار مهدی نرفته‌اند یا دلیل دیگری دارد؟

تا به حال نه مهدی خواسته که پدر به ملاقات او برود و نه خود آیت‌الله خواسته‌اند که به ملاقات او بروند؛ اما مرتباً‌ارتباط تلفنی دارند.

چندی پیش در بازرسی که از سلول مهدی هاشمی، تعدادی سکه و یک تلفن همراه کشف شد، توضیحی در این رابطه می‌دهید؟

مهدی تقریباً حدود 6 میلیون تومان سکه یک گرمی به همراه خود به زندان برده است که آن هم با به توصیه افرادی که تجربه حضور در زندان داشتند صورت گرفت. آن‌ها گفته بودند که بد نیست مبلغی پول همراه خود ببرد؛ چرا که او 10 سال حکم دارد و بالأخره ممکن است لازمش شود. مهدی این تعداد سکه‌ها را در کنار تلفن همراه بصورت علنی به سلول خود برده بود و هیچ کار پنهانی در این رابطه انجام نداده است.

 او همه وسایل خود ر ا در ساکی که جلوی در ورودی زندان به صورت کامل بازرسی شده است، با خود به داخل سلول برده بود. با این وجود من نمی‌دانم که چرا این خبر با موضوع کشف و با هیاهو مطرح شد. الان نیز ما هرچه برای مهدی به زندان می‌فرستیم به طور کامل بازرسی می‌شود. به نظر من عده‌ای قصد داشتند حاشیه جدیدی در رابطه با مهدی هاشمی ایجاد کنند.

دسته بندی خبر روز ,
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top