تاریخ انتشار: 26آذر1394|20:07

| کد خبر: 69953

ادامه خط تخریبی علیه سید حسن خمینی/ادعای «دیدار با آیت الله مومن» و «اظهارنظر یک مقام عالی رتبه»

وکیل ملت: در شرایطی که تنها یک هفته از اعلام کاندیداتوری آیت الله سید حسن خمینی می گذرد، به جز آنکه انواع هجمه ها و توهین ها از سوی جریان های تندرو در فضای مجازی و مکتوب منتشر شده است ، اما دو خبر متفاوت منتشر شده که به نظر می رسد ، این دو خبر نیز در راستای همان خطِ تخریبی باشد.

 

ادعای دیدار با آیت الله مومن در مورد «امتحان خبرگان» و «اظهارنظر یک مقام عالی رتبه»؟ / سخن مهم آیت الله مومن که دیده نشد، چه بود؟

در شرایطی که تنها یک هفته  از اعلام کاندیداتوری آیت الله سید حسن خمینی می گذرد، به جز آنکه انواع هجمه ها و توهین ها از سوی جریان های تندرو در فضای مجازی و مکتوب منتشر شده است ، اما دو خبر متفاوت منتشر شده که به نظر می رسد ، این دو خبر نیز در راستای همان خطِ تخریبی باشد.

به گزارش خبرنگار «انتخاب» ؛ یکی از این اخبار، به دیدار آیت الله سید حسن خمینی با یکی از مقامات عالی رتبه در مورد کاندیداتوری در انتخابات خبرگان اشاره دارد، خبری که در بخشی از آن به نقل از آن مقام عالی رتبه ، در مورد حضرت امام (ره) بیاناتی منتشر شده است، اما پیگیری خبرنگار «انتخاب» حکایت از عدم صحت وغیردقیق بودن این بخش از خبر منتشره، دارد

از سوی دیگر، صبح امروز نیز خبری در مورد «دیدار آیت الله سید حسن خمینی با آیت الله مومن (براساس پیگیری آیت الله هاشمی) در مورد انتخابات خبرگان» منتشر شده است ، اما یک منبع آگاه نیز در گفت و گو با «انتخاب» اعلام داشت: چنین چیزی نیزصحت ندارد.

وی افزود: اینگونه اخبارنشان ازگمانه زنی های افرادناگاه در خصوص نحوه تعامل باخبرگان وعدم شناخت اساتیدبرجسته وشناخته شده در حوزه میباشد

قابل ذکر است، چندی پیش به نقل از آیت الله مومن، گفت و گویی منتشر شد و این بخش از آن مصاحبه ، برجسته شد که «اجازه اجتهاد، شرط کافی صلاحیت خبرگان نیست» ، اما بخش های دیگر این مصاحبه به دلیل اشتباه رسانه ها و همچنین غلط عامدانه برخی جریان ها  برجسته نشد و تنها بخش غیر تکمیل سخنان آیت الله مؤمن تیتر شد که این اتفاق نیز البته حکایت از تلاش مشکوک و هدفمند این جریان ها دارد.

آیت الله مومن در بخش برجسته نشده سخنانش، چنین گفته است: «کسی هم که ما با او آشنایی نداریم اما در حوزه تدریس می‌کند، نوارهای جلسات درس او نیز موجود است، خوب هم درس می‌دهد، ملا است و در مسائل سیاسی هم اظهارنظر کرده و مواضعش روشن است؛ این فرد هم نیازی به امتحان اجتهاد ندارد. بنابراین وقتی فقهای شورای نگهبان تشخیص بدهند که یک فرد علمیت و همه شرایط را دارد یعنی یک ارتباط علمی با او داشته باشند و برایشان اجتهاد و صلاحیت فرد ثابت شود دیگر نیازی به آزمون اجتهاد نیست».

دسته بندی خبر روز ,
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top