در دیدار سفیر کشورمان در آنکارا با رئیس مجلس ملی ترکیه

زمینه‌های تعمیق روابط و همکاری‌های پارلمانی ایران و ترکیه بررسی شد

وکیل ملت: علیرضا بیکدلی با اشاره به مناسبات خوب بین مجالس ایران و ترکیه و تشریح اهمیت برقراری ارتباط و تبادل تجربیات بین همه بخش‌های زیر مجموعه مجالس دو کشور افزود: مجالس دو کشور می‌توانند در فعال‌تر کردن این حوزه نقش موثری ایفا کنند.

تاریخ انتشار: 27آذر1394|11:30

زمینه‌های تعمیق روابط و همکاری‌های پارلمانی ایران و ترکیه بررسی شد
| کد خبر: 70076

به گزارشوکیل ملت به نقل از  گروه سیاست خارجی خبرگزاری فارس در دیدار علی رضا بیکدلی سفیر جمهوری اسلامی ایران در ترکیه با «عرفان نظیر اوغلو» دبیرکل مجلس ملی ترکیه مناسبات و همکاری‌های پارلمانی ایران و ترکیه مورد بحث و بررسی قرار گرفت .

سفیر ایران در این دیدار با اشاره به مناسبات خوب بین مجالس دو کشور و تشریح اهمیت برقراری ارتباط و تبادل تجربیات بین همه بخش‌های زیر مجموعه مجالس دو کشور تاکید کرد و افزود: مجالس دو کشور می‌توانند در فعال‌تر کردن این حوزه مهم از روابط دو کشور نقش موثری ایفا کنند.

وی با تشریح نقش مثبت و موثر گسترش ارتباطات مردمی به ویژه از طریق نمایندگان پارلمانی اظهار داشت: نمایندگان دو کشور می‌توانند هم در توسعه روابط فرهنگی و مناسبات مردمی میان ملت‌های دو کشور و هم در سطح منطقه‌ای و بین‌المللی همکاری‌های موثری داشته باشند.    

بیکدلی با اشاره به روند توسعه مناسبات دو کشور حمایت مجالس را جهت  پیشبرد همکاری‌های سیاسی فرهنگی و اقتصادی حائز اهمیت برشمرد .

در این دیدار عرفان نظیر اوغلو دبیرکل مجلس ملی ترکیه نیز با اشاره به روابط دوستانه میان روسای مجالس ایران و ترکیه و همکاری ثمربخش مجالس دو کشور در اتحادیه‌های بین‌المجالس اسلامی و آسیایی ضرورت تحکیم و تقویت بیش از پیش روابط پارلمانی دو کشور را مورد تاکید قرار داد.

وی با اشاره به حضور ریاست مجلس شورای اسلامی ایران و همکاری موثر هیات‌های پارلمانی ایران و ترکیه در نشست اخیر روسای اتحادیه مجالس کشورهای عضو سازمان کنفرانس اسلامی در استانبول، ابراز امیدواری کرد که گسترش مراودات بین سطوح و بخش‌های مختلف مجالس دو کشور به تسهیل همکاری‌های دو کشور در حوزه‌های دیگر کمک کند. 
در این دیدار دو طرف از همکاری بین مراکز پژوهشی و کتابخانه‌های مجالس دو کشور و تبادل تجربیات اداری، تقنینی و فنی بین دو مجلس استقبال کردند.
انتهای پیام/

 

 

دسته بندی حقوقی ,
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top