تاریخ انتشار: 27آذر1394|19:35

| کد خبر: 70237

کنایه حسین شریعتمداری به سید حسن خمینی: امثال شیخ زکزاکی نواده واقعی امام(ره) هستند!

وکیل ملت: شریعتمداری به دنبال تحریک و تشجیع دیگران برای بی حرمتی به بیت امام (ره) است. افرادی که در دوران مبارزه با شاگردان امام و راهش زاویه داشته اند ، پشت پرده زبان تند او هستند و اینک، در پی نقار و شکاف بین رهبر انقلاب و بیت امام هستند. ولی ان شالله این نقار و اختلاف را به گور خواهند برد.

مهمترین بخش از سخنان وی که مشخصاً در واکنش به کاندیداتوری سید حسن خمینی بیان شده، در مجمع عالی بسیج در مشهد در ادامه می آید:

* تحریف راه امام این روزها شدت بیشتری گرفته است

* امروز دشمن به دنبال تحریف محتواست غافل از اینکه خط امام تکثیر شده

* خط امام خاطره نیست که هر کسی آن را هرطوری خواست تعریف و تحریف کند.

* برخی می گویند امام متعلق به ماست چون با او نسبت داریم یا چون در زمان انقلاب او بودیم؛  امام متعلق به شماست یا امثال شیخ زکزاکی و شیخ نمر و سید حسن نصرالله؟ امام برای کسانی است که راه او را ادامه می‌دهند

* مراجعه به راه و مبانی امام بود که فتنه 88 را ناکام گذاشت

اما یکی از کاربران «انتخاب» در واکنش به سخنان شریعتمداری مطلبی کوتاه فرستاده که در ادامه می آید:
 

متاسفانه آنچه جناب شریعتمداری مرقوم فرمودند، استدلال اصحاب یزید است که می گفتند پیامبر میراثی ندارد! ادبیات ایشان نیز، کاملاً هدف گذاری شده برای کوبیدن بیت امام و نواده اش به نظر می رسد و متاسفانه شبیه ادبیات کسانی است که رحم بر نواده پیامبر نکردند و شاید این تشابه در انحراف از راه بینانگذار دین خدا و بنیانگذار انقلاب است که با اهل بیت پیامبر و امام تسویه کنند.

شریعتمداری به دنبال تحریک و تشجیع دیگران برای بی حرمتی به بیت امام (ره) است. افرادی که در دوران مبارزه با شاگردان امام و راهش زاویه داشته اند ، پشت پرده زبان تند او هستند و اینک، در پی نقار و شکاف بین رهبر انقلاب و بیت امام هستند. ولی ان شالله این نقار و اختلاف  را به گور خواهند برد.

البته که شیخ زکزاکی در راه خمینی کبیر و رهبر معظم انقلاب است ، اما جناب شریعتمداری ، این چه مقایسه ایست؟ سخن اصلی در پاسخ به نظریات شاذ شریعتمداری این است، اگر حضرت امام (ره) و رهبری معظم انقلاب را نمادي از اخلاق و اداب اسلامي بدانيم، مي توان گفت رضاخان مظهر قلدري ، سرکوبگری و ديكتاتوريست! بنابراين در پاسخ به جناب شريعتمداري نيز مي توان گفت؛ اگر امثال شیخ زکزاکی نواده واقعی امام (ره) هستند (که حقاً در همان مسیر در حرکتند)، پس نواده ی حقیقی رضا خان قلدر و دیکتاتور هم ؛ همین زبان شریعتمداریست که هراس از نام خمینی دیگری دارد!

از سوی دیگر، می توان به سادگی دریافت، آنچه در خرداد 89 در حرم مطهر امام (ره) و با استارت محمود احمدی نژاد و اشاره ی او به معدود حضار برای سردادن شعار «نواده روح الله، سید حسن نصرالله»، اتفاق افتاد و منجر به در آغوش کشیدن سید حسن خمینی توسط رهبر معظم انقلاب شد ، از سوی چه خط فکری و چه جماعتی پی ریزی و پیگیری شده است!

دسته بندی خبر روز ,
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top