نمایندگان با کلیات لایحه موافقت‌نامه انتقال محکومان به حبس بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت جمهوری اسلامی پاکستان با ۱۲۸ رأی موافق، یک رأی مخالف و ۳ رأی ممتنع از مجموع ۱۹۷ نماینده حاضر در صحن مجلس موافقت کردند.

همچنین نمایندگان با ۱۳۱ رأی موافق، یک رأی مخالف و ۵ رأی ممتنع از مجموع ۱۹۶ نماینده حاضر در صحن مجلس با اصل ماده واحده این لایحه موافقت کردند.

براساس ماده واحده لایحه مذکور؛ ‌ موافقت‌نامه انتقال محکومین به حبس بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت جمهوری اسلامی پاکستان مشتمل بر ۱۹ ماده به شرح پیوست تصویب و اجازه مبادله اسناد آن داده می‌شود.

براساس تبصره این ماده واحده؛ رعایت اصول ۱۳۹ و ۷۷ قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران در اجرای مواد ۱۷، ‌۱۸ و ۱۹ این موافقت‌نامه الزامی است.

کلیات لایحه موافقت‌نامه انتقال محکومان به حبس ایران و ترکمنستان

نمایندگان در نشست علنی امروز (یکشنبه ۲۹ آذر) مجلس شورای اسلامی، با کلیات لایحه پروتکل (تشریفات) انتقال محکومان به حبس الحاقی به موافقت‌نامه معاضدت قضایی متقابل در امور کیفری بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت ترکمنستان موافقت کردند.

براساس ماده واحده لایحه مذکور؛ ‌ تشریفات (پروتکل) انتقال محکومان به حبس الحاقی به موافقت‌نامه معاضدت قضایی متقابل در امور کیفری بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت ترکمنستان مشتمل بر یک مقدمه و ۱۸ ماده تصویب و اجازه مبادله اسناد آن داده می‌شود.

کلیات لایحه موافقت‌نامه انتقال محکومان به حبس ایران و قبرس

نمایندگان همچنین با کلیات لایحه موافقت‌نامه انتقال محکومان به حبس بین دولت جمهوری اسلامی ایران و جمهوری قبرس موافقت کردند تا براساس ماده واحده لایحه مذکور؛ ‌ موافقت‌نامه انتقال محکومان به حبس بین دولت جمهوری اسلامی ایران و جمهوری قبرس مشتمل بر یک مقدمه و ۲۰ ماده به شرح پیوست تصویب و اجازه مبادله اسناد آن داده می‌شود.

براساس تبصره این ماده واحده؛ در اجرای مواد ۱۸ و ۱۹ این موافقت‌نامه رعایت اصول ۱۳۹ و ۷۷ قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران الزامی است.

کلیات لایحه موافقت‌نامه انتقال محکومان به حبس ایران و چین

نمایندگان در نشست علنی امروز (یکشنبه ۲۹ آذرماه) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی لایحه معاهده انتقال محکومان به حبس میان دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت جمهوری خلق چین، با کلیات این لایحه با ۱۲۹ رأی موافق، بدون رأی مخالف و ۳ رأی ممتنع از مجموع ۱۹۹ نماینده حاضر در صحن موافقت کردند.

در ماده واحده این لایحه آمده است که معاهده انتقال محکومان به حبس میان دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت جمهوری خلق چین مشتمل بر یک مقدمه و بیست ماده به شرح پیوست تصویب و اجازه مبادله اسناد آن داده می‌شود.

دسته بندی حقوق سیاسی , حقوقی ,
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است

جدید ترین اخبار

Top