زن و شوهر زورگیر به دام پلیس افتادند + تصاویر

وکیل ملت: اعتماد نابجا و بی مورد به افراد غریبه و ایجاد روابط غیرمتعارف با سایر زمینه ساز وقوع جرایم مختلف از جمله طعمه قرار گرفتن افراد از سوی مجرمین می باشد .

تاریخ انتشار: 29آذر1394|12:40

زن و شوهر زورگیر به دام پلیس افتادند + تصاویر
| کد خبر: 71164

به گزارش وکیل ملت ،‌ در مورخه 23/07/1394 فردی با مراجعه به کلانتری 113 بازار به مأمورین اعلام کرد که توسط یک زن و مرد جوان و در داخل خانه ای در محدوده خیابان امام خمینی مورد تهدید با سلاح سرد و زورگیری قرار گرفته است .  
 
پرونده در پایگاه هفتم پلیس آگاهی تهران بزرگ :  
با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع زورگیری و به دستور بازپرس شعبه هشتم دادسرای ناحیه 34 تهران ، پرونده جهت رسیدگی در اختیار پایگاه هفتم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت .  

  زن و شوهر زورگیر به دام پلیس افتادند/ زوج تبهکار را شناسایی کنید + تصاویر  
اظهارات مالباخته :
مالباخته پس از حضور در پایگاه هفتم پلیس آگاهی در اظهاراتش به کارآگاهان گفت : در خیابان مولوی در حال تردد بودم که ناگهان خانمی حدودا میانسال به من مراجعه و به بهانه حمل یک قالیچه از من درخواست کرد تا قالیچه را به خانه اش ببرم . پس از بردن قالیچه به داخل خانه ای در طبقه سوم یک مجتمع مسکونی در محدوده خیابان امام خمینی ، ناگهان جوان قد بلندی وارد خانه شد و در حالیکه یک قمه در دست داشت خودش را همسر این خانم معرفی و مدعی شد که من مزاحم همسرش شدم ؛ این مرد در ادامه و با تهدید قمه اقدام به گرفتن کیف کمری و کارت عابربانکم کرد و عابربانک را به آن خانم داد ؛ آنها پس از برداشت مبلغی حدودا  3 میلیون تومان پول داخل حساب مرا رها کردند که بلافاصله به کلانتری رفته و طرح شکایت کردم .  
 
دستگیری دو متهم :  
با شناسایی محل دقیق زورگیری در خیابان امام خمینی – کوچه بحرالعلوم ، کارآگاهان پایگاه هفتم پلیس آگاهی تهران بزرگ به این محل مراجعه و در همان تحقیقات اولیه اطلاع پیدا کردند که محل از حدود یک هفته پیش و توسط یک زن و مرد اجاره شده است .  
 
در ادامه ، کارآگاهان با راهنمایی مالباخته اقدام به دستگیری "امید . الف" ( 22 ساله ) و "مریم . م" ( 31 ساله ) کردند که بنا بر اظهارات شاکی پرونده اقدام به زورگیری از وی کرده بودند .  
 
امید که در زمان دستگیری در داخل کمد دیواری پنهان شده بود ، پس از دستگیری و انتقال به پایگاه هفتم پلیس آگاهی منکر هرگونه زورگیری از مالباخته شد و عنوان داشت : " [ شاکی ] مزاحم همسرم شد ؛ زمانیکه قصد داشتم تا با 110 تماس بگیرم ، وی مانع شد و در عوض پیشنهاد داد تا من با گرفتن مبلغی از وی از شکایت خود منصرف شوم و در ادامه عابربانکش را در اختیار من قرار دهد تا از حسابش پول برداشت کنم " .  
 
شناسایی دومین مالباخته :  
کارآگاهان پایگاه هفتم پلیس آگاهی تهران بزرگ در بازرسی از محل سکونت متهمین موفق به کشف مقادیر قابل توجهی طلا و جواهرات و همچنین عابربانک های متعلق به افراد غیر شدند .  
 
در ادامه تحقیقات پلیسی ، کارآگاهان موفق به شناسایی مالباخته ای شدند که در شکایت اولیه ی خود عنوان کرده بود که توسط یک جوان ناشناس مورد زورگیری قرار گرفته است ؛ این مالباخته در اظهارات اولیه مدعی شده بود : "چندی پیش مقدار 800 گرم طلا را داخل لباس خود قرار داده بودم ؛ قصد داشتم سوار موتورسیکلت شوم که ناگهان مرد ناشناسی ترک موتور نشست و با تهید چاقو مرا مجبور کرد تا حرکت کنم ؛ من نیز از ترس جانم حرکت کردم تا اینکه در خیابان مصطفی خمینی ، جوان ناشناس مرا به گوشه ای تاریک کشاند و پس از ضرب و شتم ، لباسم را پاره کرد و تمامی طلاهایم را سرقت کرد و به سرعت از محل متواری شد " .  
 
با انجام مواجه حضوری میان مالباخته و متهم ، امید (متهم ) در اظهاراتش به کارآگاهان عنوان داشت که به هیچ عنوان در خیابان اقدام به زورگیری از مالباخته نکرده و این شخص برای همسرش ( متهمه ) ایجاد مزاحمت کرده است ؛ لذا بار دیگر تحقیقات از مالباخته در دستور کار کارآگاهان قرار گرفت و اینبار مالباخته با تغییر اظهاراتش و بیان حقیقت عنوان داشت : "در هنگام بازگشت از بازار ، مقداری طلا را از مبدأ بازار برای مشتری می بردم که در میدان امام خمینی ، خانمی (متهمه) از من درخواست کمک کرد تا وسایلش را به منزلش برسانم و عنوان کرد خانه اش کمی پائین تر است ؛ من نیز تنها به قصد کمک ، اقدام به بردن وسایل به داخل کوچه بحرالعلوم برده و آنها را تا دم یک آپارتمان بردم ؛ این خانم در آنجا گفت : "اگر زحمتی برایتان نمی شود لطفا وسایل را به داخل آپارتمان بیاورید" و من نیز وسایل را داخل آپارتمان گذاشتم ؛ در داخل آپارتمان ، در حال شستن دستان خود بودم که این خانم در آپارتمان را بست و در همین لحظه مردی قوی هیکل وارد آپارتمان شد و به بهانه ایجاد مزاحمت ناموسی با من درگیر شد ؛ دستان مرا بست و با چاقو مرا تهدید کرد و تمامی طلاهایم را گرفت .

مالباخته در خصوص اظهارات اولیه اش به کارآگاهان گفت : از ترس آبرویم نمی دانستم که چکار کنم ؛ به پلیس 110 زنگ زدم و [ به دروغ ] گفتم که آنطرف خیابان از من زورگیری شده است .  
  زن و شوهر زورگیر به دام پلیس افتادند/ زوج تبهکار را شناسایی کنید + تصاویر
شناسایی تعداد دیگری از مالباختگان :  
با بررسی پرونده های مشابه و شناسایی صاحبان تعدادی از عابربانک های بدست آمده از مخفیگاه متهمین ، کارآگاهان موفق به شناسایی تعداد دیگری از شکات و مالباختگانی شدند که به شیوه های مختلف از جمله "به بهانه انتقال وسایل" و یا در چندین مورد "طرح پیشنهاد دوستی از سوی متهمه" فریب وی را خورده و پس از کشیده شدن به منزل ، در آنجا توسط متهم مورد ضرب و شتم ، تهدید سلاح سرد و نهایتا زورگیری وجوه نقد و یا برداشت پول از حساب های عابربانکی قرار گرفته بودند .  
 
سرهنگ کارآگاه شمس الدین میرزکی ، رئیس پایگاه هفتم پلیس آگاهی تهران بزرگ ، با اعلام این خبر گفت : با شناسایی تعدادی از شکات و مالباختگان پرونده و به جهت شناسایی سایر جرایم ارتکابی متهمین و همچنین سایر شکات و مالباختگان احتمالی ، دستور انتشار بدون پوشش تصویر هر دو متهم از سوی مقام محترم قضایی صادر شده است ؛ لذا از کلیه شکات و مالباختگانی که موفق به شناسایی تصویر متهمین شدند دعوت می شود تا جهت پیگیری شکایات خود به نشانی پایگاه هفتم پلیس آگاهی تهران بزرگ در میدان پانزده خرداد مراجعه نمایند .  
 

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

دسته بندی خبر روز ,
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top