دبیر شورای علوم پایه پزشکی بهداشت و تخصصی خبر داد

آزمون دکتری تخصصی سال آینده، تابستان 95 برگزار می‌شود

وکیل ملت: حاجتی گفت:براساس برنامه ریزی های صورت گرفته در وزارت بهداشت و هماهنگی با دانشگاه‌های علوم پزشکی و تقاضاهایی که از طرف این دانشگاهها مطرح شده؛ در صدد هستیم که آزمون دکتری تخصصی (Ph.D) را در تابستان 95 برگزار شود.

تاریخ انتشار: 29آذر1394|13:00

آزمون دکتری تخصصی سال آینده، تابستان 95 برگزار می‌شود
| کد خبر: 71188

به گزارش وکیل ملت ،جمشید حاجتی، دبیر شورای علوم پایه پزشکی،‌بهداشت و تخصصی با اشاره به هماهنگی های انجام شده در خصوص برگزاری آزمون دکتری تخصصی سال آینده در تابستان  95 افزود مرحله کتبی این آزمون به صورت متمرکز و مشابه سالهای گذشته و مرحله مصاحبه آن توسط دانشگاه های پذیرنده در مناطق آمایشی اجرا می‌شود.

حاجتی با اشاره به اینکه در حال برگزاری آزمون دکتری تخصصی (Ph.D) سال94 هستیم و پذیرش آن هم در بهمن ماه انجام خواهد شد، خاطرنشان کرد: ظرفیت‌هایی که دانشگاه‌ها در بهمن ماه پذیرش نکرده اند، ظرفیتهای جدیدی که در دانشگاهها با مجوز شورای گسترش دانشگاهها بوجود آمده و مواردی که به دلیل نبود حدنصاب در پذیرفته شدگان آزمون سال 94 پذیرش نداشته ایم جملگی ظرفیتهای آزمون سال  95 را تشکیل می دهند که آن را مثل همیشه در نزدیکی زمان برگزاری آزمون اعلام خواهیم کرد.

دبیر شورای علوم پایه پزشکی، بهداشت و تخصصی در ادامه شرط فارغ التحصیلی افراد برای شرکت در آزمون دکتری تخصصی (Ph.D) را مورد توجه قرار داد و افزود برای آزمون سال 95 مستندات کافی اعم از اینکه فرد تا پایان شهریور ماه برای شرکت در آزمون فارغ التحصیل می شود را مطالبه می کنیم.

وی افزود چون بعضاً افراد در زمان آزمون نمی‌توانند فارغ التحصیل بشوند و این موضوع مشکلاتی را برای ظرفیت دانشگاه‌ها بوجود می آورد، برای سرو سامان دادن به این موضوع دانشجویان باید مستندات کافی از طرف دانشگاه همچون استاد راهنما، گروه آموزشی و دانشکده مربوطه را در تائید فارغ التحصیلی خود ارائه بکنند.

حاجتی در پایان زمان آزمون کتبی را براساس هماهنگی با مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور اواخر تیر ماه یا اوایل مرداد ماه و مصاحبه آن را هم در نیمه شهریور اعلام کرد، افزود: در مورد امکان شرکت افراد مشمول در طرح نیروی انسانی در آزمون آینده بررسی‌هایی در دست انجام است و امیدواریم بتوانیم برای آزمون دکتری تخصصی (Ph.D) سال 95 یا 96 تسهیلات جدیدی فراهم بکنیم که به محض مشخص شدن آن اطلاع رسانی خواهیم کرد.

دسته بندی خبر روز ,
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است

جدید ترین اخبار

Top