در اعتراض به عدم تصویب لایحه ایجاد مناطق آزاد

آبستراکسیون نمایندگان

وکیل ملت: تعدادی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی دقایقی قبل در اعتراض به تصمیم روز گذشته باهنر نایب رئیس دوم مجلس در اعلام مغایرت لایحه ایجاد مناطق آزاد تجاری و ویژه اقتصادی با قانون برنامه پنجم و نیاز به دو سوم رأی برای تصویب، از صحن علنی مجلس خارج شدند تا نشست علنی امروز پارلمان از رسمیت بیفتد.

تاریخ انتشار: 30آذر1394|11:00

آبستراکسیون نمایندگان
| کد خبر: 71723

به گزارش وکیل ملت به نقل از فارس ، تعدادی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی دقایقی قبل در اعتراض به تصمیم روز گذشته باهنر نایب رئیس دوم مجلس در اعلام مغایرت لایحه ایجاد مناطق آزاد تجاری و ویژه اقتصادی با قانون برنامه پنجم و نیاز به دو سوم رأی برای تصویب، از صحن علنی مجلس خارج شدند تا نشست علنی امروز پارلمان از رسمیت بیفتد.

جلسه علنی صبح امروز مجلس در ابتدا با حضور 212 نفر از وکلای ملت آغاز شد اما هم‌اکنون و لحظه مخابره این خبر عدد صحن علنی 199 را نشان می‌دهد.

نمایندگانی از جمله احمد شوهانی، حلیمه عالی، میرقسمت موسوی، سیدباقر حسینی، افضلی‌فرد، حقیقت‌پور، پیرمؤذن و حاجی‌دلیگانی، جلسه علنی مجلس را ترک کردند.

ابوترابی‌فرد نایب رئیس اول مجلس که ریاست صحن علنی را بر عهده داشت، خطاب به نمایندگانی که جلسه علنی را ترک کردند، گفت: آقایان لطفاً به صحن علنی بازگردند، این موضوع را در هیأت رئیسه مجلس بررسی می‌کنیم.

هم‌اکنون مجلس شورای اسلامی در حال بررسی طرح اصلاح موادی از قانون انتخابات مجلس اعاده شده از شورای نگهبان است.چند ماده از این طرح باید برای تأمین نظر شورای نگهبان، اصلاح شوند.

ابوترابی‌فرد خطاب به نمایندگان مجلس گفت: با توجه به اینکه عدد مجلس مقداری لغزنده است، لذا از وکلای ملت درخواست می‌کنم سریعتر به مواد اصلاح‌شده این طرح رأی دهند.

گفتنی است در صورتی که عدد جلسه علنی به کمتر از 194 نفر برسد، یعنی حتی اگر تابلو پارلمان عدد 193 را نشان دهد، مجلس از رسمیت می‌افتد و رئیس جلسه تا مادامی که وکلای ملت به صحن علنی بازنگردند، نمی‌تواند رأی‌گیری کند.

در جریان رأی‌گیری برای طرح اعاده شده اصلاح قانون انتخابات مجلس از شورای نگهبان، عدد جلسه علنی به 232 نماینده هم رسیده بود اما لحظه مخابره این خبر تابلو عدد 199 را نشان می‌داد.

دسته بندی خبر روز ,
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است

جدید ترین اخبار

Top