تاریخ انتشار: 30آذر1394|22:48

| کد خبر: 72091

اسکودا به دغدغه وکلای دادگستری توجه بیشتری کند

وکیل ملت: حقوقدان و وکیل دادگستری، از اتحادیه سراسری کانون های وکلای دادگستری ایران(اسکودا) خواست تا توجه بیشتری به خواسته ها و دغدغه های جامعه وکلای دادگستری ایران داشته باشد.

حسین احمدی نیاز در گفت وگو با خبرنگار حقوقی قضایی ایرنا افزود: اتحادیه سراسری کانون های وکلای دادگستری ایران، از قدیمی ترین نهادهای مدنی و نماد دموکراسی است.
وی به برگزاری انتخابات اسکودا اشاره کرد و گفت: اتحادیه کانون های وکلای دادگستری ایران در یک فرایند دموکراتیک هیات رئیسه خود را انتخاب کردند.

احمدی نیاز، انتخابات امسال را متفاوت از سال های گذشته ارزیابی کرد و ادامه داد: در این انتخابات رقابت نامزدهای ریاست بسیار به هم نزدیک بود و این نشانی از انتظارات و انتقادات به هیات رئیسه کانون است.
این وکیل دادگستری، از اتحادیه سراسری کانون های وکلای دادگستری ایران خواست تا توجه بیشتری به خواسته ها و دغدغه های جامعه وکلای دادگستری ایران داشته باشد.

احمدی نیاز، حفظ استقلال کانون، ارتقای شان وکالت، پاسداری از هویت وکالت، توجه به مخاطرات وکلا و دغدغه های آنان، فضا دادن به وکلای جوان، برخورد با پذیرش بی رویه دانشجویان حقوق در مراکز دانشگاهی دولتی و غیردولتی، جلوگیری از تنزل شان علم حقوق، تصویب قانون وکالت حسب خواست های کانون های وکلای دادگستری با درنظرگرفتن استقلال آن، رفع مشکل ماده 187 برنامه سوم توسعه و تعامل بیشتر با قوه قضاییه در پاسداشت جایگاه و تامینات وکلای دادگستری را از جمله انتظارات به جای وکلای دادگستری از اسکودا برشمرد.

وی ابراز امیدواری کرد، بهمن کشاورز رئیس اسکودا بتواند این مهم را با همکاری همراهی و همبستگی وکلای دادگستری کل ایران به انجام برساند.
اتحادیه سراسری کانون های وکلای دادگستری ایران(اسکودا) سال ۱۳۸۲ بمنظور اتحاد و همبستگی وکلای سراسر کشور ایجاد شد.
هفته گذشته انتخابات هیات رئیسه اسکودا در حاشیه بیست وپنجمین همایش سراسری اسکودا در زنجان برگزار شد که در این انتخابات بهمن کشاورز رئیس اسکودا در سمت خود ابقا شد و محمدعلی رضایی آهنگران رئیس کانون وکلای دادگستری لرستان و هما داوودی رئیس کانون وکلای دادگستری البرز به عنوان نائب رئیس انتخاب شدند.

دسته بندی حقوقی ,
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top