تاریخ انتشار: 2دي1394|23:04

| کد خبر: 73192

مالباختگان پروژه «مروارید غرب» روبروی کاخ دادگستری تجمع کردند

وکیل ملت: دهها تن از شاکیان و مالباختگان پروژه «مروارید غرب» واقع در غرب تهران ، امروز چهارشنبه در اعتراض به واگذار نشدن واحدهای مسکونی شان، روبروی کاخ دادگستری تجمع کردند.

به گزارش ایرنا، در این تجمع، مالباختگان و شاکیان، تکمیل و واگذاری واحدهای مسکونی خود در پروژه مروارید غرب را به عاملیت متهم «ر.ر» از قاضی پرونده و رییس شعبه 36 دادگاه تجدیدنظر استان تهران خواستار شدند.
مالباختگان همچنین با نگارش و امضای نامه ای خطاب به «حسین لطفی» رییس دادگاه های تجدید نظر استان تهران و نیز قاضی زرگر قاضی پرونده و رییس شعبه 36 دادگاه تجدیدنظر استان تهران از آنان خواسته اند در رسیدگی به شکایت شاکیان و تکمیل و وگذاری واحدهای خریداری شده که از زمان خرید تاکنون 10 سال می گذرد، تسریع کنند.
مالباختگان در نامه خود که رونوشت آن در اختیار خبرنگار ایرنا قرار گرفت، نوشته اند: خریداران به طور عمده از طبقه ضعیف و متوسط جامعه و بیشتر آنان بازنشسته و حقوق بگیر بوده و تمام امکانات ناچیز خود را در این جهت به کار گرفته اند، برخی از آنان دار فانی را وداع گفته اند، نیمی از عمر مفید بنای احداثی نیز مستهلک شده و سالیان طولانی از استمدادطلبی و تظلم خواهی آنها گذشته اما هنوز نتیجه ای حاصلشان نشده است.
به عقیده مالباختگان، مدیرعامل پروژه مروارید غرب - متهم پرونده - با استفاده از ترفندهای گوناگون، از همکاری با دادگاه خودداری می کند و با استفاده از « وکلای ذینفوذ » در حال اجرای اقداماتی است تا بتواند تغییراتی به نفع خود در سرنوشت پرونده ایجاد کند.
آنها افزوده اند: به رغم گذشت بیش از 10 سال از موعد تحویل ملک خریداری شده، متاسفانه هنوز هیچ بارقه امیدی به تحویل مورد بیع مشاهده نمی شود.
امضاکنندگان نامه در همین راستا، از رییس شعبه 36 دادگاه تجدیدنظر خواسته اند مطابق وعده قبلی، نسبت به تکمیل و تحویل مبیع، اقدام مساعد را به عمل آورد و از «حق الناس» و حقوق مالباختگان با قاطعیت دفاع کند.
پروژه مروارید غرب شامل ساخت پنج برج 20 طبقه در مجموع با حدود هزار واحد مسکونی در خیابان پیامبر، تقاطع بزرگراه های حکیم - ستاری در غرب تهران واقع شده است. شرکت سازه گستران مروارید غرب در سال های 1382 و 1383 این واحدها را به 2 هزار و 241 نفر پیش فروش کرد و وعده داد که ظرف 18 تا حداکثر 28 ماه، واحدهای یادشده را تکمیل و به خریداران تحویل می دهد.
پس از افشای پیش فروش واحدها به بیش از تعداد واحدهای مسکونی موجود، خریداران در سال 85 و پس از آن، اقدام به شکایت از مدیرعامل شرکت کردند که وی چندی بعد در دادگاه بدوی به 12 سال زندان و رد مال محکوم شد ولی در پی اعتراض وی، پرونده اکنون در شعبه 36 دادگاه تجدید نظر در حال بررسی است.
بنا به اعلام مسئولان دستگاه قضایی، قرار بود طبق قرارداد جدید با قوه قضاییه، واحدهای مسکونی یکی از برج های مجتمع مذکور حداکثر تا آذرماه 1392 به مالباختگان واگذار شود اما هنوز این واحدها واگذار نشده است.
حجت الاسلام والمسلمین غلامحسین محسنی اژه ای معاون اول و سخنگوی قوه قضاییه حدود 10 روز پیش در هشتاد و نهمین نشست خبری خود با تاکید بر اراده قوه قضاییه برای رسیدگی به پرونده پروژه مروارید غرب و بازداشت متهمان از هنگام صدور رای دادگاه بدوی گفت: حکم دادگاه بدوی صادر شده اما آیا با زندان رفتن متهمان، مردم صاحب خانه می شدند؟!
وی افزود: قوه قضائیه آمد و خود را زیر یک بار سنگین برد و تا الان تعداد قابل توجهی از شاکیان صاحب خانه شده اند و بعضی ها با درصد اضافی، پول خود را گرفتند.
اژه ای تصریح کرد: این پرونده همچنان در حال بررسی است اما آمار دقیق ندارم که چند هزار نفر پول گرفته اند، چند هزار نفر صاحب خانه شده اند و چند هزار نفر هم در حال گرفتن پول هستند.
9275**

دسته بندی خبر روز ,
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top