پلمپ یک بیمارستان خصوصی در تهران

وکیل ملت: دستور پلمب یکی از بیمارستان های خصوصی تهران به علت عدم رعایت استانداردهای درمان و عدم تفکیک پسماند هاو مشکلات زیست محیطی صادر شد.

تاریخ انتشار: 4دي1394|11:26

پلمپ یک بیمارستان خصوصی در تهران
| کد خبر: 73743


با توجه به سیاستهای نظارتی دادستانی تهران، نظارت ها و بازرسی ها از سوی دادسرای جرائم پزشکی و بهداشتی تشدید پیدا کرده است و بیمارستان ها، مراکز درمانی و داروخانه ها زیر ذره بین مراکز نظارتی قضایی قرار گرفته اند.

چندی پیش در یکی از بازدیدهای سرزده سرپرست دادسرای جرائم پزشکی و بهداشتی از یکی از بیمارستان های خصوصی در محدوده خیابان امام خمینی(ره)، تخلفات آشکار پزشکی و بهداشتی به چشم خورد.

در این بازدید سرزده مشاهده شد که در ICU بیمارستان پزشک بیهوشی مقیم وجود ندارد و در داروخانه آن نیز یک جوان با تحصیلات زیر دیپلم مشغول نسخه‌پیچی بود که طبق گفته معاون دادستان تهران به موجب قانون مربوط به مقررات امور پزشكی و دارويی دخالت فرد فاقد صلاحیت علمی و فنی در امر پزشکی و دارویی تخلف محسوب می‌شود.

همچنین در این بیمارستان هیچ نوع تفکیک پسماندی انجام نمی‌شد و بخش قابل توجهی از پسماندها بدون تفکیک در فضای بیمارستان رها شده بود که مسئولان این امر را تهدید علیه بهداشت عمومی عنوان کردند.

برهمین اساس، با توجه به تخلفات آشکار پزشکی و زیست محیطی در این بیمارستان خصوصی و همچنین گزارشات مردمی، بازدیدها از این بیمارستان ادامه داشت که در نهایت به علت عدم رعایت استاندادرهای درمان،عدم تفکیک پسماند ها و مشکل زیست محیطی از ادامه فعالیت بازماند و با توجه به اینکه ادامه فعالیت این بیمارستان خصوصی تهدیدی برای بهداشت و مضر برای سلامت جامعه تشخیص داده شد، دستور پلمب این بیمارستان صادر شد.

دسته بندی خبر روز , سلامت ,
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top