احمد اصغری مهرآبادی در گفتگویی با اشاره به وضعیت واحدهای مسکن مهر گفت: در حال حاضر از مجموع ۲ میلیون و ۲۱۶ هزار واحد ساخت یک میلیون و ۸۳۴ هزار واحد به  اتمام رسیده است که البته در ابتدا ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار واحد بود که بانک مرکزی وام دهی به تعدادی از این واحدها را نپذیرفت و اعلام کرد این واحدها جدید شروع شده و وام به آن تعلق نمی گیرد.

وی با بیان اینکه ساخت ۲ میلیون و ۲۱۶ هزار واحد در دستور کار بوده است، افزود: کار ساخت ۳۸۳ هزار واحد باقیمانده است که در مراحل مختلف ساخت قرار دارند، از این تعداد ۲۰۵ هزار واحد در مرحله نازک کاری و ۹۷ هزار واحد در مرحله سفت کاری قرار دارد.

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در طرح مسکن مهر با اعلام اینکه کار ساخت این واحدها تا شهریور سال آینده به اتمام می‌رسد، اظهار داشت: حدود ۸۰ هزار واحد باقی می ماند که از این تعداد برخی واحدها متقاضی واجد شرایط ندارند و در برخی دیگر مشکل تعاونی وجود دارد.

مهرآبادی ادامه داد: حدود ۴۵ تا ۵۰ هزار واحد در اختیار تعاونی های قرار دارد که یا مشکل مالی دارند و یا اینکه صاحبان تعاونی متواری هستند که پرونده این پروژه ها در دادگاه است و ما منتظر رای نهایی دادگاه هستیم تا سرانجام این واحدها هم مشخص شود.

وی با تاکید بر اینکه دولت قصد دارد تا در سال ۹۵ مسکن مهر به پایان برسد، گفت: با تسهیلاتی که دولت برای کمک به بخش‌های مختلف مسکن مهر از جمله خدمات روبنایی، زیربنایی و ساخت دیوار حائل در نظرگرفته است امیدواریم که هرچه زودتر کار ساخت مسکن مهر به پایان برسد.

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در طرح مسکن مهر با اشاره به اینکه دولت سعی دارد تا هرچه سریعتر کار ساخت ۳۰۰ هزار واحد باقیمانده را به اتمام برساند، افزود: دولت تاکنون مبالغی را به عنوان کمک بلاعوض در برخی پروژه های مسکن مهر پرداخت کرده است در حالی که قرار بود از ابتدا این هزینه ها از محل آورده مردمی باشد.

دسته بندی حقوق اقتصادی , خبر روز ,
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است

جدید ترین اخبار

Top