"بانک‌ها برای رفع موانع تولید همکاری کنند"

بخشنامه جدید بانک مرکزی

وکیل ملت: رئیس کل بانک مرکزی با ارسال بخشنامه ای برای همه بانک های کشور خواستار کمک بیشتر به واحدهای تولیدی و همکاری با کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید شد.

تاریخ انتشار: 6دي1394|11:50

بخشنامه جدید بانک مرکزی
| کد خبر: 74797

بانک مرکزی با ارسال بخشنامه ای برای مدیران بانک های دولتی، غیر دولتی و موسسات اعتباری خواستار اقدام آن ها در جهت حل مشکلات بنگاه های اقتصادی شده است.

به گزارش وکیل ملت به نقل از تسنیم، در این بخشنامه که به امضای ولی اله سیف رئیس کل بانک مرکزی رسیده است با اشاره به مصوبه هیئت دولت برای تشکیل کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید در همه استان های کشور از بانک ها خواسته شده است «ضمن صیانت از منابع محدود بانکی حمایت و همکاری بیشتری از سوی شبکه بانکی کشور با کارگروه مورد نظر صورت پذیرد».

متن بخشنامه به این شرح است:

"احتراما همانگونه که اطلاع دارید به موجب تصویب نامه شماره 18151/ث50720ه مورخ 1394/2/19 هیئت محترم وزیران مقرر گردید به منظور فراهم نمودن زمینه های رشد اقتصادی و هماهنگی برای حل و فصل مشکلات و موانع فراروی واحدهای تولیدی «کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید» در همه استان های کشور تشکیل گردد که از اهم وظایف کارگروه یاد شده بررسی علل رکود یا توقف واحدهای تولیدی و هماهنگی برای حل مشکلات آن ها و کمک به تسریع، تکمیل و راه اندازی طرح های نیمه تمام تولیدی می باشد.

در این راستا با توجه به نقش برجسته و مهم شبکه بانکی کشور در تحقق اهداف معنونه و به منظور افزایش کارآیی کارگروه مزبور در استان های مختلف لازم است ضمن صیانت از منابع محدود بانکی،‌ حمایت و همکاری بیشتری از سوی شبکه بانکی کشور با کارگروه مورد نظر صورت پذیرد تا ضمن افزایش اثربخشی فعالیت بانک ها در رفع مشکلات اقتصادی، منابع محدود بانک ها با کمترین مداخله به صورت بهینه به متقاضیان نیازمند اختصاص یابد."

اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top