چرا دلار از صعود ایستاد؟

وکیل ملت: دلار پس از اینکه بانک مرکزی آمریکا در 16 دسامبر نرخ های بهره را از حدود صفر افزایش داد و بر در پیش گرفتن یک رویکرد تدریجی در افزایش نرخ ها تاکید کرد، به سوی بزرگترین کاهش ماهانه در پنج ماه گذشته پیش می‌رود.

تاریخ انتشار: 6دي1394|12:10

چرا دلار از صعود ایستاد؟
| کد خبر: 74805

به گزارش وکیل ملت پیام بانک مرکزی آمریکا به همراه یاس سرمایه گذاران از تدابیر محرک مالی بانک مرکزی اروپا که برخلاف انتظار چندان قوی نبودند، باعث شد سرمایه گذاران خوش بین نسبت به دورنمای ارز آمریکا عقب نشینی کنند.

آمار کمیسیون مبادله معاملات کالا نشان می‌دهد سرمایه گذاران بزرگی مانند صندوقهای تامینی، سرمایه گذاری روی صعود دلار در سه هفته گذشته را کاهش داده اند.

به گفته یک استراتژیست ارزی در بانک میزوهو در نیویورک، انتظار نمی‌رود تحکیم سیاست پولی در آمریکا به سرعت انجام بگیرد و این امر در حال حاضر بر دلار تاثیر گذاشته است.

شاخص دلار بلومبرگ که ارز آمریکا را در برابر 10 ارز بزرگ دنبال می‌کند، ماه جاری 0.9 درصد کاهش داشته است. ارز آمریکا تا روز جمعه در توکیو 3.7 درصد در برابر یورو کاهش داشت و 1.0971 دلار معامله شد و در برابر ین ژاپن با 2.3 درصد کاهش، به 120.32 ین رسید.

این شاخص تا پایان نوامبر که سرمایه گذاران پیش بینی می‌کردند بانک مرکزی آمریکا سیاست پولی را تحکیم خواهد کرد و همزمان بانکهای مرکزی در اروپا و ژاپن سیاستهای محرک مالی کم سابقه ای را اجرا می‌کنند، حدود 9 درصد افزایش داشت.

معاملات نشان می‌دهند معامله گران انتظار دارند بانک مرکزی آمریکا در سال 2016 دو بار نرخها را افزایش دهد که کمتر از چهار بار افزایش پیش بینی شده در خود این بانک است.

دسته بندی خبر روز ,
منبع خبر ایسنا
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top