روزنامه کویتی الرای:

آمریکا و روسیه در خصوص آینده اسد به توافق رسیدند

وکیل ملت: روزنامه کویتی الرای به نقل از آنچه منابع آمریکایی خوانده از توافق واشنگتن و روسیه بر سر نامزد شدن بشار اسد در انتخابات آتی ریاست جمهوری سوریه خبر داد.

تاریخ انتشار: 6دي1394|12:30

آمریکا و روسیه در خصوص آینده اسد به توافق رسیدند
| کد خبر: 74827

به گزارش وکیل ملت ؛روزنامه کویتی الرای به نقل از آنچه منابع عالی رتبه آمریکایی خوانده نوشت: آمریکا و روسیه در مورد طی شدن فرایند حل بحران سوریه، موضوع مربوط به سرنوشت بشار اسد و حل و فصل بحران نظامی این کشور با همکاری متحدان واشنگتن در منطقه و همچنین سوق دادن شمار زیادی از سازمان های تحت حمایت دولت های منطقه به پای میز مذاکره به توافق دست یافتند.

این منابع با اشاره به اینکه روسیه و آمریکا در مورد این موضوع که بشار اسد حق نامزد شدن در انتخابات ریاست جمهوری سوریه را داراست،به توافق رسیدند، افزودند: روسیه خواستار به رسمیت شناخته شدن مشروعیت بشار اسد از سوی جامعه جهانی و همچنین عدم صدور قرار بازداشت و یا اتهام افکنی علیه وی است.

این منابع آمریکایی با بیان اینکه روسیه از بشار اسد خواسته است که نظر خود را در خصوص شرکت در انتخابات و اطمینان به پیروزی در آن اعلام کند، می افزایند: رئیس جمهور سوریه نسبت به این سوال پاسخ مثبت داده است.

به گفته این منابع، مسکو و واشنگتن بر سر برگزاری انتخابات و شرکت نامزدهای مورد حمایت ملت سوریه به توافق دست یافتند و جامعه جهانی تنها از طریق صندوق رای می تواند در راستای برکناری بشار اسد از قدرت اقدام کند.

این منابع در پایان می افزایند: آمریکا از روسیه برای ادغام گروه های مختلف ومتقاعد کردن آنها برای اجرای آتش بس و تحویل سلاح مهلت خواسته است که شاید برای تحقق این اهداف به عنوان پیش درآمدی برای برگزاری انتخابات تاریخی 6 ماهه در نظر گرفته شود؛ روسیه نیز در مقابل تاکید کرده است که عملیات نظامی علیه گروه های مسلح القاعده و یا داعش تا نابودی کامل آنها به عنوان هدفی مشروع در سیاست راهبردی این کشور باقی خواهد ماند.

اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top