با تولید سالیانه 43 گیگاوات انرژی الکتریکی و 140 تراژول انرژی حرارتی

4/2 میلیون نفر از خدمات تصفیه خانه فاضلاب جنوب تهران بهره مند می شوند

وکیل ملت: مدیرعامل شرکت فاضلاب تهران از بهره مندی چهار میلیون و 200 هزار نفر، از تولید سالیانه نزدیک به 43 گیگاوات انرژی الکتریکی و 140 تراژول انرژی حرارتی با استحصال و جمع آوری بیوگاز ناشی از تصفیه فاضلاب در همه واحدهای تصفیه خانه جنوب تهران خبر داد.

تاریخ انتشار: 6دي1394|23:15

4/2 میلیون نفر از خدمات تصفیه خانه فاضلاب جنوب تهران بهره مند می شوند
| کد خبر: 75201

به گزارش وکیل ملت به نقل ازپایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو (پاون)، «اصغر ریاضتی» افزود: 6 واحد از هشت واحد تصفیه خانه فاضلاب جنوب در حال بهره برداری و دو واحد دیگر در دست ساخت است.
به گفته او، روش «لجن فعال متعارف» در تصفیه خانه فاضلاب جنوب تهران اجرا می شود و پساب حاصل پس از تخلیه به کانال ورامین، به شبکه آبیاری این دشت منتقل و برای آبیاری نزدیک به 50 هزار هکتار زمین استفاده می شود.
روش تصفیه فاضلاب به روش لجن فعال متعارف، یکی از پرکاربردترین روش های بیولوژیکی در تصفیه انواع فاضلاب های بهداشتی و صنعتی است. فرایند بیولوژیکی در این روش از نوع هوازی است که رشد میکروارگانیسم ها در آن به صورت معلق صورت می گیرد.
این مقام مسئول، تصفیه خانه بزرگ فاضلاب جنوب تهران یکی از بزرگ ترین تصفیه خانه های خاورمیانه برشمرد که با بهره برداری واحدهای آن جمعیتی افزون بر چهار میلیون و 200 هزار نفر زیر پوشش خدمات جمع آوری و دفع فاضلاب قرار خواهند گرفت.
ریاضتی ادامه داد: اتصال و تزریق انرژی الکتریکی تولید شده به شبکه برق سراسری، با توجه به اخذ تاییدیه شرکت توانیر، پروانه بهره برداری برای تولید برق و تاییدیه اتصال به شبکه از شرکت توزیع برق نواحی استان تهران و دفتر خصوصی سازی صنعت برق انجام می گیرد و اطلاعات میزان تولید انرژی، در سامانه دیسپاچینگ مدیریت شبکه ثبت می شود.
به گفته این مسئول، از انرژی تولید شده حاصل از تصفیه فاضلاب، برای تامین برق مصرفی و حرارت مورد نیاز واحدهای مختلف تصفیه خانه و تزریق به شبکه برق سراسری استفاده می شود.
وجود منابع زیستی از مواد زائد آلی موجود در پسماندهای شهری، فاضلاب شهری و لجن به دست آمده از تصفیه فاضلاب، استفاده از منابع نوین انرژی و افزایش بازده دستگاه های مصرف کننده انرژی را امکان پذیرکرده است.
با توجه به پیش بینی ساخت 20 واحد تصفیه خانه و نیروگاه، تولید سالیانه 200 گیگاوات انرژی الکتریکی و 700 تراژول انرژی حرارتی در همه تصفیه خانه های فاضلاب تهران پیش بینی شده است.
پیشتر قائم مقام شرکت آب و فاضلاب استان تهران گفته بود «شبکه فاضلاب تهران در خاورمیانه مانند ندارد و افزون بر ارتقای شاخص های زیست محیطی، مقدار زیادی پساب بازچرخانی شده را در اختیار کشاورزی جنوب تهران قرار می دهد».

دسته بندی خبر روز , حقوق انرژی ,
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است

جدید ترین اخبار

Top