جزئیات جدید از حقوق دولتی معادن/ معافیت 10 درصدی معدنکاران

وکیل ملت: معاونت معدنی وزارت صنعت، آئین نامه اجرایی اولویت‌های پژوهش کاربردی که معدنکاران را مشمول معافیت ۱۰ درصدی حقوق دولتی می‌کند، ‌ابلاغ کرد.

تاریخ انتشار: 7دي1394|14:50

جزئیات جدید از حقوق دولتی معادن/ معافیت 10 درصدی معدنکاران
| کد خبر: 75558

به گزارش وکیل ملت  آئین‌نامه اجرایی اولویت های پژوهش کاربردی که معدنکاران را مشمول معافیت ۱۰ درصدی حقوق دولتی می کند، ‌از سوی معاونت معدنی وزارت صنعت معدن و تجارت ابلاغ شد.  

این برنامه که ۱۳ بند را دربر می گیرد، مربوط به جزئیات تبصره ۱۰ ماده ۳۵ قانون رفع موانع تولید است که هدف آن سوق دادن فعالان معدنی به اولویت های معدنی کشور و نیز ارایه طرحی تشویقی به سرمایه گذاران این حوزه است.

این برنامه در عین حال یکی از راه‌های ایجاد رونق و تحرک در بخش‌های مختلف معدنی و صنایع معدنی و همچنین مراکز علمی محسوب می شود که برای فعالان و سرمایه گذاران این حوزه به اجرا در آمده است. بر این اساس، سیزده اولویت شامل روش‌های نو در اکتشاف، استخراج و فرآوری انواع مواد معدنی، بومی سازی و انتقال دانش فنی، تولید و استحصال عناصر نادر خاکی، پروژه های پژوهشی زغال‌سنگ، استفاده از ضایعات و سرباره‌ها و استحصال عناصر با ارزش، پژوهش‌های مرتبط با فلزات مولیبدن، ‌تنگستن و منیزیوم، پژوهش در حوزه تیتانیوم، تحقیقات در حوزه الکترود گرافیتی، بهینه سازی مصرف انرژی، ساخت تجهیزات مواد معدنی و فرآوری آنها، ایجاد و افزایش راندمان تولید، پژوهش مواد معدنی دیرگداز و طرح‌های بخش ایمنی، ‌بهداشت و محیط زیست بخش معدن و صنایع معدنی هستند.

براساس ابلاغیه جدید وزارت صنعت، معدن و تجارت، بهره‌برداران معادنی که برای پژوهش‌های کاربردی فوق با تأیید وزارت صمت اقدام به انعقاد قرارداد با دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی عالی و پژوهشی (دارای دانشجو در مقاطع تحصیلی تکمیلی) کنند از پرداخت حقوق دولتی معادن تا ده درصد و حداکثر ۵۰ میلیارد ریال در هر سال معاف خواهند شد.

پیشتر، وزارت صنعت معدن و تجارت از برنامه ای برای معافیت فعالان معدنی و صنایع معدنی خبر داده بود که روز گذشته آئین نامه اجرایی آن از سوی معاون معدنی و صنایع معدنی وزارت صنعت معدن و تجارت ابلاغ شد.

دسته بندی خبر روز ,
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top