قائم مقام معاونت اجتماعی دادگستری سیستان و بلوچستان تاکید کرد

ضرورت اقدامات پیشگیرانه و جرم شناسی اعتیاد

وکیل ملت: نامی گفت: با توجه به اینکه امروز اعتیاد به مواد مخدر و روانگردان‌ها یکی از مهمترین عوامل مرگ و میر در جامعه است، اقدامات پیشگیرانه و جرم شناسی در این حوزه از اهمیت ویژه برخوردار است.

تاریخ انتشار: 7دي1394|15:00

ضرورت اقدامات پیشگیرانه و جرم شناسی اعتیاد
| کد خبر: 75560

به گزارش وکیل ملت ، «رسول نامی» قائم مقام معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان در کارگاه آموزشی آشنایی با پیامد های اجتماعی و جرم شناسی اعتیاد به تشریح نوع و کیفیت روابط بین اعضاء خانواده،گروههای دوستی و شرایط محیطی پرداخت و اعتیاد را از مهمترین معضلات و مشکلات جامعه امروز عنوان کرد و بیان داشت: مدتهاست جهاد و مبارزه با مواد مخدر توسط دستگاهها و نهادهای اجرایی بصورت جدی در کشور مورد پیگیری قرار گرفته و توفیقاتی نیز حاصل شده است اما لازم است بحث پیشگیری و فرهنگ سازی در این حوزه بیشتر مورد توجه قرار گیرد.

نامی در ادامه افزود: آموزش آشنایی با زیانهای مصرف مواد مخدر، مهارت های زندگی نظیر حل مسئله، تصمیم گیری درست، قدرت نه گفتن و مقاومت در برابر فشارهای غیر منطقی و کنترل اضطراب و استرس از جمله مباحثی است که دراین کارگاه مدنظر است.

وی در پایان بیان داشت: با توجه به اینکه امروز اعتیاد به مواد مخدر و روانگردان ها یکی از مهمترین عوامل مرگ و میر در جامعه می باشد و طیف وسیعی از مردم بنوعی با آن درگیر هستند ضرورت اقدامات پیشگیرانه از اهمیت ویژه برخوردار می باشد براین اساس کارگاه آموزشی با هدف ارتقاء آگاهی و آموزش مهارت های زندگی و خدمات مشاوره ای برگزار گردیده تامربیان با پیگیری و استفاده از توان علمی و تجربیات حاصله بتوانند خانواده ها را در مقابل این بلای خانمان سوز توانمند سازند.

گفتنی است این کارگاه به مدت دو روز با حضور صاحب نظران و اساتید متخصص در حوزه آسیب شناسی اعتیاد و پیامدهای مترتب بر آن برگزار خواهد شد.

دسته بندی حقوقی ,
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top