تاریخ انتشار: 7دي1394|15:00

| کد خبر: 75561

میهمان خانه، قاتل شد+عکس

وکیل ملت: بصیر پس از انتقال به اداره دهم پلیس آگاهی صراحتا به ارتکاب جنایت اعتراف و عنوان داشت: چند روز قبل از جنایت ، بهمراه همسرم به خانه مقتوله رفته بودیم تا از وی درخواست مقداری پول نمایم و او نیز وعده داد تا قسمتی از این پول را برایم تهیه خواهد کرد.

میهمان خانه، قاتل شد+عکس

به گزارش وکیل ملت ،در ساعت 21:00 مورخه 10/08/1394 یک فقره کشف جسد متعلق به خانمی حدودا 30 ساله در محل سکونتش واقع در خیابان ریحانی به کلانتری 190 مجیدیه اعلام شد ؛ با حضور مأمورین کلانتری در محل و بررسی های اولیه مشخص شد که متوفیه به شیوه خفه شدن به قتل رسیده است.

پرونده در اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ:

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع قتل عمـد و به دستور بازپرس شعبه پنجم دادسرای ناحیه 27 تهران ، پرونده جهت رسیدگی در اختیار اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

نحوه کشف جسد:
با حضور کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی در محل جنایت و انجام تحقیقات اولیه مشخص شد که مقتوله پسری 11 ساله دارد که صبح روز مورخه 10/08/1394 در حین خروج از منزل (به قصد رفتن به مدرسه ) به بالای سر مادرش رفته و به تصور اینکه وی خوابیده ، بر روی جسد مادرش یک تخته پتو قرار داده و سپس از خانه خارج شده است .
 
پسر مقتوله در خصوص نحوه اطلاع از مرگ مادرش به کارآگاهان گفت : " ساعت 07:00 مورخه 10/08/1394 به قصد رفتن به مدرسه از خانه بیدار شدم ؛ در زمان لباس پوشیدن به اتاق دیگری رفتم که [جسد ] مادرم در آن قرار داشت اما در آن لحظه متوجه مرگش نشدم ؛ حتی برای آنکه مادرم احساس سرما نکند ، یک [ تخته ] پتو بر روی مادرم قرار دادم . حوالی ظهر بود که از مدرسه به خانه بازگشتم اما کسی در خانه را باز نکرد ؛ به همین علت روانه ی خانه مادربزرگ شدم ؛ تا شب ، چندین نوبت با شماره تلفن خانه و گوشی همراه مادرم تماس گرفتیم اما کسی پاسخگوی تماس های ما نبود تا اینکه بهمراه مادربزرگم به خانه ی ما رفتیم ؛ کسی در خانه را باز نکرد و به همین علت با کمک همسایگان ، در ورودی خانه را تخریب و وارد خانه شدیم ؛ زمانیکه وارد اتاق خانه شدیم ، جسد مادرم در حالیکه هنوز پتو بر روی آن قرار داشت بر روی زمین بود و آنزمان بود که فهمدیم که صبح آنروز من بر روی جسد مادرم پتو قرار داده و متوجه مرگ وی نشدم ".

تحقیقات پلیسی :
کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی با بررسی محل جنایت اطلاع پیدا کردندکه وجوه نقد داخل خانه به مبلغ 5 میلیون و 600 هزار تومان به سرقت رفته و به احتمال فراوان مقتوله در زمان حضور سارق یا سارقین در داخل خانه قصد درگیری با آنها و کمک خواستن از همسایگان را داشته که مانع وی شده و در ادامه با یک رشته پارچه ای که به دور گردنش انداخته شده به قتل رسیده است .

در ادامه رسیدگی به پرونده و با توجه به عدم هرگونه تخریب بر روی در ورودی مجتمع و واحد مسکونی ، کارآگاهان فرضیه ارتکاب سرقت و جنایت توسط اطرافیان مقتوله را در دستور کار قرار داده و در تحقیقات از خانواده مقتوله اطلاع پیدا کردند که چند روز پیش از جنایت ، یکی از بستگان مقتوله بنام "بصیر" ( 35 ساله ) بهمراه همسرش به خانه ی مقتوله مراجعه داشته است .

دستگیری متهم و اعتراف به جنایت :
کارآگاهان اداره دهم با شناسایی محل سکونت بصیر در خیابان شریعتی – سه راه طالقانی اطلاع پیدا کردند که وی در این محل به عنوان سرایه دار و نگهبان مشغول بکار است لذا در مورخه 07/10/1394 به این محل مراجعه اما در بازرسی اولیه از محل هیچ اثری از بصیر پیدا نکردند ؛ نهایتا در بازرسی دقیق تر از محل ، "بصیر" در حالیکه داخل کمد دیواری و به شیوه ای ماهرانه ، در زیر لباس های داخل کمد دیواری پنهان شده بود ، دستگیر و در بازرسی از البسه داخل کمد دیواری نیز مبلغ 5 میلیون و 600 هزار تومان وجه نقد مسروقه از محل جنایت ، کشف شد .

اعتراف به جنایت :
"بصیر" پس از انتقال به اداره دهم پلیس آگاهی صراحتا به ارتکاب جنایت اعتراف و عنوان داشت : " چند روز قبل از جنایت ، بهمراه همسرم به خانه مقتوله رفته بودیم تا از وی درخواست مقداری پول نمایم و او نیز وعده داد تا قسمتی از این پول را برایم تهیه خواهد کرد . در مورخه 10/08/1394 ، به قصد گرفتن پول به خانه مقتوله رفته بودم ؛ پسر مقتوله در داخل یکی از اتاق ها خواب بود ؛ در این زمان مقتوله برای آوردن پول به داخل اتاقش رفت ؛در یک لحظه تسلیم وسوسه شیطان شدم و به داخل اتاق رفتم اما مقتوله پس از اطلاع از نیتم با من درگیر شد ؛ من نیز در آن شرایط ، برای آنکه کسی متوجه حضور من در خانه نشود ، با رشته ای پارچه ای او را خفه کردم و پس از برداشتن پول های داخل اتاق به سرعت از خانه خارج شدم " .

سرهنگ کارآگاه آریا حاجی زاده ، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ ، با اعلام این خبر گفت : با اعتراف صریح متهم به ارتکاب جنایت ، قرار بازداشت موقت از سوی مقام محترم قضایی صادر و متهم جهت انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفته است .


میهمان خانه، قاتل شد+عکس

دسته بندی خبر روز ,
منبع خبر میزان
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top