به گزارش وکیل ملت به نقل از روابط عمومی دادگستری استان سیستان و بلوچستان، رئیس کل دادگستری سیستان و بلوچستان در نشست با سردفتران اظهارکرد: مردم باید به سمت ثبت رسمی معاملات حقوقی هدایت و تشویق شوند.

حجت الاسلام ابراهیم حمیدی افزود: اگر مردم به سمت ثبت رسمی ارتباطات و معاملات حقوقی خود قدم بردارند بسیاری از مشکلات حقوقی و اختلافات ناشی از آن در جامعه کاهش می یابد.

وی ادامه داد: یکی از راههای تحکیم مبانی وحدت در جامعه این است که هر فردی به انجام وظایف خود واقف باشد وآنرا بدرستی انجام دهد.

وی فعالیت سردفتران در تنظیم اسناد رسمی را در تحکیم وحدت و رفع اختلافات در جامعه موثر دانست و افزود: هر گونه اختلاف حقوقی در جامعه با عملکرد مناسب سردفتران و ثبت معاملات و ارتباطات حقوقی می تواند کاهش پیدا نماید.

رئیس کل دادگستری استان بر ثبت معاملات حقوقی توسط مردم تاکید کرد و افزود: در قرآن نیز خداوند به مکتوب نمودن داد و ستدها تاکید می نماید و مکتوب نمودن معاملات ضروری می باشد.

حجت الاسلام حمیدی عادل بودن و امانت دار بودن را دو ویژگی مهم در تنظیم اسناد رسمی عنوان کرد و با بیان اینکه در تنظیم اسناد رسمی نباید نظرات شخصی اعمال شود سردفتران را به رعایت تقوی در کار خویش توصیه و سفارش نمود.

وی افزود: هر گاه اختلافات حقوقی در جامعه افزایش یابد کدورتها بیشتر خواهد شد و اجرای حکم قضائی نیز نمی تواند اختلافات بین دو نفر یا دو طایفه را خاتمه دهد لذا باید معاملات حقوقی ثبت شود تا ریشه این اختلافات از بین برود.

دسته بندی حقوقی ,
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top