تاریخ انتشار: 8دي1394|00:17

| کد خبر: 75794

حذف مجازات اعدام قاچاقچیان مواد مخدر طرحی خام است

وکیل ملت: رئیس کمیسیون حقوقی قضائی مجلس شورای اسلامی گفت: حذف اعدام قاچاقچیان مواد مخدر طرح خامی است که هنوز برای بررسی به این کمیسیون ارجاع نشده است.

الهیار ملکشاهی رئیس کمیسیون قضایی مجلس این مطلب را شب گذشته در حاشیه گردهمایی سردفتران و در جمع خبرنگاران عنوان کرد و گفت: این طرح از سوی برخی نمایندگان مطرح شد اما خام است و به کمیسیون قضائی مجلس ارجاع نشده است.
وی با بیان اینکه نمایندگان مجاز به ارائه طرح هستند در عین حال خود را جزو طراحان طرح یاد شده ندانست و گفت: به نظر من امکان رسیدگی به این طرح در مجلس وجود ندارد.

** نمایندگان قوه قضائیه در همه مصوبات مجلس حضور دارند
رئیس کمیسیون قضایی مجلس در واکنش به گلایه دادستان تهران مبنی بر اینکه در تدوین قوانین از نظر قضات کمتر استفاده می شود، تصریح کرد: در تمام مصوبات ما، نمایندگان قوه قضائیه حضور دارند و در تمام جلسات از نظر قضات به طور 100 درصد استفاده می شود.
ملکشاهی خاطرنشان کرد: هیچ طرح و لایحه ای نیست که در آن از نظر کارشناسان قضائی استفاده نشده باشد؛ حتی نظرات شخص رئیس قوه قضائیه به صورت فعال اخذ می شود.
به گفته وی، دادستان هم اگر بخواهد، می تواند در جلسات حاضر شود.

** قانون حمایت از حقوق کودکان و نوجوانان به نیمه راه رسید
رئیس کمیسیون حقوقی قضائی مجلس شوراس اسلامی همچنین گفت: اصلاح قانون مجازات اسلامی و قانون شوراهای حل اختلاف در هفته جاری در دستور کار ما قرار دارد؛ ضمن اینکه بررسی قانون حمایت از حقوق کودکان و نوجوانان به نیمه راه رسیده است و این هفته مورد بررسی قرار می گیرد.

دسته بندی حقوقی ,
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top