تاریخ انتشار: 8دي1394|00:20

| کد خبر: 75800

قانون کاداستر جامع با بودجه مناسب زودتر از موعد انجام می شود

وکیل ملت: رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور گفت: اگر الزامات قانونگذار در بودجه سال 95 درخصوص اجرای قانون کاداستر رعایت شود، کمتر از موعد پنج ساله این مهم را انجام می دهیم.

احمد تویسرکانی شب گذشته در همایش ویژه 6 دی روز اسناد رسمی در جمع خبرنگاران افزود: برای اجرای کاداستر شهری اقدامات جدی انجام دادیم اما مهم، کاداستر جامع کشور است.
وی با بیان اینکه قانون کاداستر جامع از ابتدای امسال اجرایی شد، ادامه داد: طبق این قانون ظرف پنج سال باید کاداستر جامع کشور انجام و هرسال نیز گزارشی ارائه شود.
رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور به مشکل بودجه برای اجرای کاداستر در سال 94 اشاره کرد و افزود: اگر چه ردیف های بودجه سال 94 مبتنی بر قانون کاداستر تنظیم نشد؛ اما توانستیم نسبت به تکالیف خود عمل کنیم.
معاون قوه قضاییه تصریح کرد: اگر آن دسته از الزامات قانونگذار در بودجه سال 95 درخصوص اجرای کاداستر رعایت شود، کمتر از موعد پنج ساله می توانیم این مهم را انجام دهیم.
کاداستر واژه ای یونانی است که فرهنگستان زبان فارسی آن را حدنگار نامید.براساس تعریف فدراسیون بین المللی نقشه برداری (FIG)، کاداستر در واقع عبارت است از فهرست مرتب شده ای از اطلاعات مربوط به قطعات زمین (در داخل مرز جغرافیایی یک کشور) که شامل نقشه برداری و افزودن سایر مشخصه های زمین نظیر حقوق مالکیت، کاربری، اندازه و ارزش به نقشه مقیاس بزرگ است و به طور رسمی به ثبت می رسد.

**صدور سند مالکیت اعیانی باید به امضای شهرداری برسد
تویسرکانی درباره معضل زمین خواری و اقدامات در این زمینه، گفت: احداث بنا و در حقیقت صدور سند مالکیت اعیانی، مبتنی بر پروانه ساختمان نقشه تفکیکی است که باید به امضای شهرداری ها برسد.
وی ادامه داد: هیچ اعیانی نخواهید دید که تایید شهرداری را نداشته باشد و یا اینکه با تخریب ساختمان بعد از ساخت و ساز مواجه شود.

**تبدیل 10 میلیون کاغذ سنتی به شیوه مدرن
رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور درخصوص ثبت آنی اظهار داشت: در زمان حاضر با امضای الکترونیک و ثبت آنی و ذخیره سازی و با کاهش هزینه های ناشی از تخلفات ، جعل های هویت و اسناد مواجه شده ایم که خوشبختانه بخش عمده ای از فرایند امضای الکترونیک انجام شده است.
تویسرکانی همچنین به 10 میلیون کاغذ نگارش سنتی اشاره کرد که با ثبت الکترونیک به شیوه مدرن تبدیل شده است.

دسته بندی حقوقی ,
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top