دولت با عوامل توهین به زنان، برخورد قانونی کند!

وکیل ملت: روزهای گذشته آبستن رویدادها و اخباری مرتبط با حوزه زنان بود که فضای عمومی جامعه را در آستانه ی دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی تحت تاثیر خود قرار داد. اخبار خوشایند و ناخوشایندی که تجزیه و تحلیل منطقی آن رفتار سیاسی مردم را در چند ماه آینده تبیین می کند.

تاریخ انتشار: 8دي1394|16:48

دولت با عوامل توهین به زنان، برخورد قانونی کند!
| کد خبر: 76060

یکی از این اخبار خوشایند رشد  8/3 درصدی زنان برای ورود به عرصه انتخابات پیش رو است که این امر خود می تواند تحت تاثیر دیدگاه ها و شعارهای مرتبط با ضرورت ارتقای سهم بانوان در لیست های نهایی ارایه شده باشد. بدون شک حمایت های رئیس جمهور محترم در ایجاد فضایی پویا و نشاط آور برای مشارکت آحاد مردم به طور کلی و معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده سرکار خانم مولاوردی در خصوص حضور بانوان، از عوامل موثر و تعیین کننده بوده و خواهدبود . هرچند نگارنده بر این باور است که ایجاد فرصت های برابر برای زنان و مردان در جامعه، به توسعه سیاسی، اجتماعی و ... بیشتری می انجامد  اما در کنار این اخبار خوشایند، توهین یک هفته نامه که در اقدامی غیر اخلاقی و ناجوانمردانه سرکار خانم مولاوردی را مورد خطاب قرار داده و نسبت به طرح دیدگاهها و اقدامات ایشان در حوزه زنان مواردی فراتر از انتقاد را طرح نموده است، کام فعالان زنان و کنشگران سیاسی و مدنی جامعه را تلخ نمود. به همین دلیل ذکر  چند نکته ضروری می نماید:

1- همانگونه که آموزه های دینی و اخلاقی ما ایجاب می نماید ریختن آبروی مومن از سوی دست اندرکاران رسانه ای که خود را انسان های دینی، ولایی و ارزشمدار می دانند، اقدامی غیر قابل قبول است.

2-  چه کسی و از چه زمانی به زیر سوال بردن، هتاکی و افترا به شخصیت های حقیقی و حقوقی مجوز داده است که این افراد به خود اجازه می دهند حرمت مسئولین را این چنین گستاخانه بشکنند.

3- چنانچه منتقدان دلایل متقن و مستندی داشتند می بایست از طریق مراجع ذی صلاح و بدون لکه دار نمودن فضای اخلاقی جامعه، اقدام می کردند. حال سوال اینجاست که چرا چنین مواردی می بایست قبل از انتخابات و فراخوان برخی مسئولان و فعالان حوزه زنان از جمله سرکار خانم مولاوردی به یکباره در بوق و کرنا شود.

4- از رئیس جمهور محترم و اعضای کابینه دولت تدبیر و امید انتظار می رود در راستای پاسخگویی به  افکار عمومی جامعه و دفاع از حقوق زنان کشور، به صورت عاجل و قاطعانه در خصوص توهین و تخریب یاد شده پیگیری قانونی نموده و توهین کنندگان را ملزم به عذرخواهی از مردم، دولت و سرکار خانم مولاوردی نمایند.

دسته بندی یادداشت , حقوقی ,
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top