حجم عجیب نشتی آب در تهران

وکیل ملت: با احتساب هدر رفت ۸.۴ میلیون مترمکعبی آب شرب و مصرف ۶۸ میلیون مترمکعبی آب شرب در پایتخت طی آذرماه امسال، مصرف آب هر تهرانی در شبانه روز به ۲۶۷ لیتر رسیده و به ازای هر نفر در کلانشهر تهران، ۳۳ لیتر آب شرب در هر شبانه روز از شبکه توزیع آب هدر می رود.

تاریخ انتشار: 8دي1394|16:55

حجم عجیب نشتی آب در تهران
| کد خبر: 76064

به گزارش وکیل ملت، در ۳۰ روز نهمین ماه سال در مجموع ۷۶ میلیون و ۳۸۴ هزار و ۵۸۶ مترمکعب آب شرب در تهران به شبکه سراسری توزیع آب این کلانشهر تزریق شد که بخشی از آن هدررفته و بخش اعظم آن به مصرف رسید.

از اینرو، در این ماه به طور متوسط در هر روز میزان آب شرب تزریق شده به شبکه سراسری پایتخت به ۲ میلیون و ۵۴۶ هزار و ۱۵۳ مترمکعب رسید که با احتساب جمعیت ساکن شهر تهران که حدود ۸ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر است، به طور متوسط سرانه مصرف آب هر تهرانی در آذرماه، ۳۰۰ لیتر در شبانه روز بوده است.

به گفته علیرضا نوذری پور قائم مقام مدیرعامل شرکت آبفای استان تهران میزان هدررفت واقعی آب شرب در شهر تهران ۱۱ درصد است. با توجه به این مسئله، از ۳۰۰ لیتر سرانه مصرف آب شرب هر تهرانی، ۳۳ لیتر پیش از رسیدن به دست مصرف کننده در شبکه توزیع آب هدر می رود و ۲۶۷ لیتر آب شرب به طور متوسط در هر شبانه روز به ازای هر نفر به مصرف می رسد.

دسته بندی خبر روز , حقوق انرژی ,
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top