تاریخ انتشار: 9دي1394|19:02

| کد خبر: 76569

آیا عکس های ستاره فوتبالیست و آن دختر خانم خصوصی هستند؟

وکیل ملت: یکی از ستاره های فوتبال ایران که حسابی هم در چند روز اخیر سروصدا به پا کرده است دچار حاشیه ای ویژه شده است. عکس های خصوصی از یک میهمانی شبانه روی کانال های تلگرامی دست به دست می شود که مربوط به این فوتبالیست است. عکس هایی که نشان می دهد که او در ساعات آخر شب کنار دخترخانمی وقت می گذرانده است.

هرچند به نظر می رسد که گسترش انتشار عکس ها ممکن است سبب برخورد با این فوتبالیست مشهور شود اما نکته مهمی که در مورد انتشار عکس ها وجود دارد نوع پرداختن به زندگی خصوصی ستاره هاست. هرچند در مدت اخیر عکس هایی از زندگی افراد مختلف به صورت جمعی منتشر شده و جامعه شناسان انتشار عکس های خصوصی زندگی دیگران را تقبیح هم کرده اند اما به نظر می رسد که در مورد این فوتبالیست شرایط کمی متفاوت باشد.

عکس های منتشر شده نشان می دهد که یک دوربین سومی که نه دوربین آن خانم است و نه دوربین آقای فوتبالیست برای تصویربرداری از این دونفر درفضای یک میهمانی استفاده شده است. دوربینی که آقا و خانم به خوبی ازان باخبر هستند و جلوی آن پز هم گرفته اند.

یعنی آنها به گیرنده عکس اعتماد کامل کرده اند. اعتمادی که سبب انتشار عکس هایشان شده. حالا سوال اینجاست که عکس های این ستاره فوتبالیست به اندازه عکس های یک مرد یا خانم معمولی خصوصی به حساب می آیند؟ شاید گفته شود که حقوق اجتماعی یک ستاره فوتبالیست با حقوق یک فرد عادی برابر است . اما این دقیقا مشکلی است که ستاره ها باید برای آن آمادگی کامل داشته باشند. فارغ از اینکه این آقای فوتبالیست درآن میهمانی چه کار می کرده و فارغ از اینکه آیا کارش منکراتی است یا خیر. باید مطمئن بود که زندگی خصوصی ستاره ها بازندگی خصوصی مردم عادی کاملا متفاوت است.

آنها به دلیل شهرتی که دارند ، به دلیل الگوسازی و البته مهمتر از همه آنها به دلیل زندگی حرفه ای که مجبورند داشته باشند. باید قواعد را بیش از مردم عادی رعایت کنند. یعنی اگر مردم عادی به خاطر رعایت موازین شرعی و اخلاقی خود را ملزم به رعایت برخی مسائل می دانند که موضوع این یادداشت هم نیست ، یک فوتبالیست مجبور است محدودیت های بیشتری را هم تحمل کند.

پاپاراتزی در سراسر اروپا اصلا ازهمین مسیر امرار معاش می کنند. عکاس هایی که برای ستاره های فوتبال کمین می کنند تا قسمت های متناقض زندگی فوتبالیست ها را با حرفه ای بودن شان به نمایش بکشند. انتشار عکس هایی از سیگار کشیدن ستاره های فوتبال اروپا ،یا حضورشان در میهمانی های آنچنانی همگی از همین دسته به حساب می آیند.

ستاره های فوتبال هرچند زندگی خصوصی دارند و آن هم قابل احترام است اما تا لحظه ای که خودشان بتوانند آن را خصوصی نگه دارند خصوصی خواهد ماند. آنها اگر جایی اشتباه بکنند باید ابتدا پاسخگوی اشتباهشان باشند.شاید پس از انتشار عکس های این آقای فوتبالیست بشود مدعی شد که آبروی آن خانم کنار دست اش رفته است . اما پیش از اینکه مردم به خاطر دسترسی به این عکس ها بخواهند پاسخگو باشند آقای فوتبالیست باید جواب بدهد که درآن میهمانی چه کار می کرده است؟ آیا برای حضور در این مراسم از باشگاه اجازه داشته ؟ آیا ساعت خواب اش رعایت شده است؟ آیا همه منافع باشگاه طرف قرارداد را برای حضور در این میهمانی در نظر گرفته است؟ حضور درچنین فضایی اگر این آقای فوتبالیست را از شرایط متمرکز بازی فوتبال دور کند آقای فوتبالیست مقصر است و باید پاسخگو باشد. خیلی زودتر از کسانی که به خاطر انتشار عکس هایش قراراست متهم شوند.

آیا عکس های ستاره فوتبالیست خصوصی هستند؟ جواب دادن به این سوال فقط با جدا کردن مسیر زندگی افراد عادی و ستاره ها تعریف می شود. جوابش را هم باید از خود آقای ستاره پرسید. آیا این عکس ها خصوصی بود؟

دسته بندی خبر روز ,
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top