احتمال جیره‌بندی آب در تابستان 95

وکیل ملت: وزیر نیرو گفت: با توجه به افزایش ۳۵ درصدی بارندگی در سال جاری نسبت به سال های گذشته امیدواریم در سال آینده نیازی به جیره بندی آب نباشد. البته اگر الگوی مصرف اصلاح نشود ممکن است کشور دچار جیره بندی آب شود.

تاریخ انتشار: 11دي1394|15:53

احتمال جیره‌بندی آب در تابستان 95
| کد خبر: 77210

به گزارش ,وکیل ملت، حمید چیت چیان در حاشیه آیین افتتاحیه پست برق کوهستان مشهد گفت: البته اگر الگوی مصرف اصلاح نشود ممکن است کشور دچار جیره بندی آب شود.

وی افزود: تامین آب تابع بارش هرساله نیز هست و امسال تا امروز که سه ماه و ۱۰ روز از سال آبی گذشته متوسط افزایش بارندگی کشور نسبت به سال های گذشته ۳۵ درصد بوده است.
وزیر نیرو گفت: در حوزه آب به صورت طبیعی دارای مشکلاتی هستیم و آنچه می تواند کشور را بر کمبود آب غلبه دهد کیفیت مصرف آب است، یعنی اگر در چگونگی مصرف آب در بخش های گوناگون تجدید نظر شود این مشکل برطرف خواهد شد.
چیت چیان افزود: ایران در یک منطقه خشک و نیمه خشک قرار گرفته و همواره در معرض تهدید کم آبی به سر می برد.
وی تصریح کرد: منابع آبی کشور در نتیجه تغییر اقلیم، ۱۵ سال خشکسالی پیاپی و گرم تر شدن هوا کاهش پیدا کرده و این در حالی است که نیاز ایران به آب به دلیل افزایش جمعیت، مصارف شرب، شهری، کشاورزی و صنعتی روز به روز افزایش پیدا می کند.
وزیر نیرو گفت: در باره افزایش قیمت آب برنامه ای نداشته ایم و افزایش قیمت های احتمالی را نیز باید به صورت موردی بررسی و علت یابی کرد.

دسته بندی خبر روز , حقوق انرژی ,
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top