تاریخ انتشار: 12دي1394|01:43

| کد خبر: 77372

انتقاد از مالیات های سنگین دولتی

وکیل ملت: رئیس خانه صنعت قم گفت: یک واحد کوچک صنعتی حقوق کارگرانش را هم نمی تواند پرداخت کند، مالیات های سنگین دولتی که جای خود دارد.

محمد فراهانی در نشست فعالان اقتصادی استان که در تالار امام رضای فرمانداری با حضور رئیس دفتر رئیس جمهور برگزار شد، اظهار کرد: قم بیش از 2 هزار و 300 واحد صنعتی دارد که در صنایع مختلفی مانند سنگ، پلاستیک، کفش و مواد غذایی فعالیت می کنند.

  وی با اشاره به مشکل واردات تصریح کرد: برخی از واحدهای صنعتی نیاز به وارد کردن مواد اولیه از خارج دارند، اما به دلیل قیمت بالای آنها این کار مقرون به صرفه نیست و برایمان مشکل ایجاد می کند.   رئیس خانه صنعت قم افزود: این واحدها در سال های گذشته مشکل مالیاتی نداشتند، اما اکنون به دلیل برخوردهای سلیقه ای و نابه جای برخی از مسئولان دچار مشکل شده اند.   وی با اشاره به مالیات بر ارزش افزوده گفت: واحدهای صنعتی هیچ مالیات بر ارزش افزوده ای از مصرف کننده نهایی محصول دریافت نمی کنند اما با این حال حاضرند آن را پرداخت کنند.   فراهانی ادامه داد: یک واحد کوچک صنعتی حقوق کارگرانش را هم نمی تواند پرداخت کند، مالیات های سنگین دولتی که جای خود را دارد.   وی با انتقاد از حضور روزانه بازرسان در واحدهای صنعتی گفت: سرکشی های بازرسان اداره بهداشت، اداره محیط زیست و دیگر ادارات آنقدر زیاد است که به کارمان نمی رسیم و همواره به جای حمایت از سوی آنها تهدید می شویم.   رئیس خانه صنعت قم کمبود اختیارات مسئولان استانی را مورد توجه قرار داد و گفت: ما با استانداری جلسات بسیار خوبی داریم و رتبه سوم کشوری را در این زمینه به دست آوردیم اما پای مصوبات همه می گویند ما اختیار نداریم و منع قانونی برای تصویب وجود دارد.

دسته بندی خبر روز ,
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top