سخنی با داوطلبان آزمون وکالت 94

محمد فرجی

وکیل ملت: روز چهارشنبه (۹ دی ماه) کلید سوالات آزمون وکالت در سایت سازمان سنجش منتشر گردید. دراین خصوص نکات ذیل تقدیم می گردد:

تاریخ انتشار: 12دي1394|13:57

سخنی با داوطلبان آزمون وکالت 94
| کد خبر: 77636

- برخلاف سنوات اخیر، کلید سوالات با حدود دو هفته تاخیر منتشر شد که همین امر موجب ناراحتی و گله گذاری برخی از داوطلبان محترم شد.

۲- دو سوال درس حقوق تجارت حذف شد که البته در آزمون های گذشته نیز چنین امری واقع شده بود.

۳- در تعدادی از سوالات، پاسخ مورد نظر با آنچه که مورد انتظار برخی داوطلبان محترم است، مغایرت دارد که البته داوطلبان می توانند نظرات و دیدگاههای خود را به اسکودا، منتقل نمایند لیکن در نهایت نظر اسکودا، قاطع و لازم الرعایه خواهد بود.

۴- طبق نظر جناب آقای کشاورز، ریاست محترم اسکودا، نتایج اولیه در نهایت تا ۱۵ بهمن ماه اعلام خواهد شد.

۵- تحلیل و بررسی حداقل نمره ی قبولی (براساس کلید اسکودا) در سایت طرح نوین اعلام شده است. تجربه ی سالهای اخیر نشان می دهد، می توان به نمرات حداقل اعلام شده با اندکی تسامح اعتماد کرد. بنابراین داوطلبانی که با نمرات اعلام شده فاصله ی قابل توجهی دارند باید به طور منطقی و معقول این حقیقت تلخ را بپذیرند.

۶- داوطلبانی هم که از حداقل نمره ی قبولی، نمره ی قابل توجهی را کسب نموده اند با خیال راحت روزهای باقیمانده را سپری نمایند و اگر قصد شرکت در آزمون های تحصیلات تکمیلی را دارند، فکر و انرژی خود را صرف آن نمایند.

۷- برخی از داوطلبان هم که نمره ی مأخوذه ی آن ها با اندکی اختلاف کمتر یا بیشتر به حداقل نمره ی قبولی اعلامی نزدیک است چاره ای جز انتظار ندارند زیرا شانس قبولی یا عدم قبولی آنها برابر می باشد. البته نمرات کمتر از ۱۰ یا ۵۰ درصد شانس قبولی داشته باشند.

۷- آن گروه از داوطلبانی که از عدم قبولی خود مطمئن هستند باید در اسرع وقت با یک برنامه ریزی هدفمند و منسجم خود را برای قبولی قاطع در آزمون وکالت ۹۵ آماده نمایند.

۹- برگزاری هر آزمون حقوقی در کشور با اشکالات و ایراداتی همراه است که موجبات دلخوری و ناراحتی داوطلبان عزیز را فراهم سازد. لذا از همین امروز به گونه ای برنامه ریزی و مطالعه نمایید که با وجود برخی اشکالات و ایراداتی شکلی و ماهوی، بهترین نمره ی مورد نیاز را کسب نمایید. همانطور که در آزمون امسال بسیاری از داوطلبان توانسته اند نمره ی بالا ۱۳ یا میانگین نمره ی ۶۵ درصد بدست آورند.

۱۰- منابع آزمون وکالت براساس کیفیت علمی داوطلبان در سایت طرح نوین آمده است. می توانید طبق برنامه ریزی آزمون های آزمایشی وکالت (گروه ۳۰ مرحله ای) منابع اعلام شده را با دقت مطالعه فرمایید. بدون شک توانمندی و آمادگی مطلوب شما تمام ایرادات و اشکالات احتمالی را خنثی و بی اثر خواهد نمود.

مدیر موسسه طرح نوین اندیشه

 

اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top