تحلیل محمد فرجی مدیر مؤسسه فرهنگی طرح نوین اندیشه از آزمون وکالت

بررسی احتمال و شانس قبولی در آزمون وکالت ۹۴

وکیل ملت: آزمون وکالت امسال در روز جمعه ۶ آذرماه با حضور بیش از شصت و دو هزار نفر از داوطلبان برگزار گردید. در تاریخ ۱۴ آذر ماه بر اساس سامانه ی معدل گیری طبق کلید موسسه احتمال و شانس قبولی داوطلبان را بررسی نمودیم. در تاریخ ۹ دی ماه، کلید اسکودا منتشر گردید و اکنون طبق کلید اعلام شده، مجدداً ارزیابی و بررسی خود را تقدیم داوطلبان محترم می نماییم.

تاریخ انتشار: 12دي1394|14:43

بررسی احتمال و شانس قبولی در آزمون وکالت ۹۴
| کد خبر: 77671

۱– کلید سوالات نظرات طراحان محترم و اسکودا می باشد و ممکن است در مواردی با نظرات اساتید حقوق در تعارض باشد که دراین صورت کلید اتحادیه سراسری کانون های وکلای دادگستری ایران (اسکودا) لازم الرعایه است. البته شاید اسکودا بعداً تغییراتی در آن ایجاد نماید.

۲– به احتمال بسیار زیاد، پاسخبرگ اصلی داوطلبان با آنچه که درسامانه وارد نموده اند در برخی موارد، متفاوت است وهمین امر می تواند، در نمره ی اصلی داوطلبان تغییراتی ایجاد نماید.

۳- در تحلیل آماری حاضر، علاوه برکیفیت طرح سوالات، مواردی چون ظرفیت پذیرش، پتانسیل کانون و عملکرد احتمالی سایر داوطلبان نیز مورد توجه قرار گرفته است.

۴- با توجه به نکات فوق الذکر، احتمال خطای ۵ درصدی (افزایش یا کاهش) درتحلیل آماری وجود دارد. بنابراین داوطلبانی که میانگین نمره ی آنها ۵ درصدیا یک نمره کمتراز درصدیا نمره ی احتمالی قبولی است، همچنان می توانند امیدوار به اعلام نتایج بهمن ماه باشند. البته بعید است کف یا حداقل نمره ی قبولی کمتر از ۱۰ یا ۵۰ درصد باشد.

۵- براساس سامانه ی معدل گیری، بالاترین نمرات مأخوذه داوطلبان در هر کانون تعیین شده است. البته این بدان معنی نیست که بالاترین نمره در هر کانون همین نمرات باشد زیرا فقط ده درصد مجموع شرکت کنندگان وارد سامانه ی معدل گیری موسسه طرح نوین اندیشه شده اند. بنابراین به احتمال بسیار زیاد، بالاترین نمره ی مأخوذه در هر کانون می تواند بیشتر از نمرات اعلامی ذیل باشد.

۶- بر خلاف بالاترین نمره ی مأخوذه، در خصوص حداقل نمره ی قبولی می توان با قطعیت بیشتری سخن گفت زیرا که با توجه به ظرفیت پذیرش در هر کانون، حداقل نمره ی قبولی با اندکی اغماض و تسامح همان است که در سامانه ثبت شده است.

۷- ممکن است برخی از داوطلبان نسبت به تعدادی از پاسخ ها مندرج در کلید اسکودا، دیدگاه یا نظر متفاوتی داشته باشند. در اینصورت لازم است استدلال خود را به اسکودا اعلام نمایند تا مورد بررسی قرار بگیرد.

۸- طبق اعلام آقای کشاورز، نتایج آزمون حداکثر تا ۱۵ بهمن اعلام خواهد شد. بنابراین فرصت کافی برای بررسی دقیق تر کلید سوالات یا اصلاح برخی گزینه های مورد اختلاف وجود دارد. البته به شرط آنکه پاسخ های ارائه شده از قدرت استدلال و مستندات کافی برخوردار باشد.

 

 

 

۹- با توجه به کلید اسکودا و تغییرات اعمال شده، فعلاً حداقل نمره ی قبولی داوطلبان به شرح ذیل اعلام می گردد:

ردیف نام کانون بالاترین نمره ظرفیت پذیرش درصد احتمال قبولی نمره احتمالی قبولی
۱ مرکز ۲۰/۱۵ ۱۰۰۰ ۶۰ – ۵۵ ۱۲ -۱۱
۲ آذربایجان شرقی ۲۰/۱۵ ۹۰ ۵۸ – ۵۳ ۶/۱۱–۶/۱۰
۳ فارس وکهکیلویه و بویر احمد ۱۶ ۱۱۰ ۶۰ – ۵۷ ۱۲ – ۴/۱۱
۴ اصفهان ۱۰/۱۶ ۱۳۰ ۶۰ – ۵۷ ۱۲ – ۴/۱۱
۵ آذربایجان غربی ۱۰/۱۵ ۴۴ ۶۰ – ۵۵ ۱۲ – ۱۱
۶ مازندران ۲۰/۱۵ ۷۲ ۶۰ – ۵۷ ۱۲ – ۴/۱۱
۷ خراسان ۱۰/۱۴ ۶۰ ۶۲ – ۶۰ ۴/ ۱۲ – ۱۲
۸ گیلان ۱۵ ۵۰ ۶۰ – ۵۵ ۱۲ –۱۱
۹ قزوین ۳۰/۱۳ ۵۰ ۶۰ – ۵۵ ۱۲ – ۱۱
۱۰ خوزستان ۵۰/۱۱ ۵۰ ۵۵ – ۵۲ ۱۱ – ۴/۱۰
۱۱ کرمانشاه و ایلام ۱۰/۱۲ ۵۲ ۵۵ – ۵۲ ۱۱ – ۴/۱۰
۱۲ همدان ۱۰/۱۵ ۳۵ ۵۵ – ۵۰ ۱۱ – ۱۰
۱۳ قم ۵۰/۱۴ ۳۰ ۵۵ – ۵۲ ۱۱ – ۴/۱۰
۱۴ کردستان ۸۰/۱۴ ۴۰ ۵۵ – ۵۲ ۱۱ – ۴/۱۰
۱۵ گلستان ۹۰/۱۳ ۴۵ ۵۷ – ۵۵ ۴/۱۱ – ۱۱
۱۶ اردبیل ۴۰/۱۵ ۵۰ ۶۲ – ۵۷ ۴/۱۲ – ۷/۱۰
۱۷ مرکزی ۲۰/۱۴ ۲۵ ۵۵ – ۵۰ ۱۱ – ۱۰
۱۸ بوشهر ۸۰/۱۳ ۵۰ ۵۵ – ۵۰ ۱۱ – ۱۰
۱۹ زنجان ۲۰/۱۵ ۳۵ ۵۵ – ۵۰ ۱۱ – ۱۰
۲۰ لرستان ۲۰/۱۶ ۳۵ ۶۲ – ۵۸ ۴/۱۲ – ۶/۱۱
۲۱ کرمان ۲۰/۱۵ ۴۰ ۶۰ – ۵۵ ۱۲ –۱۱
۲۲ البرز ۹۰/۱۵ ۱۰۰ ۶۲ – ۵۷ ۴/۱۲ – ۴/۱۰
۲۳ چهارمحال و بختیاری ۸۰/۱۱ ۲۰ ۵۲ – ۴۸ ۴۰/۱۰ – ۴/۹


۱۰- از کلیه کاربران محترم تقاضا دارد متن یادداشت را با دقت مطالعه و به حداقل نمرات احتمالی اعلام شده نیز توجه داشته باشند. نظرات اینجانب در یادداشت بیان شده و نیاز به توضیح مجددی نمی باشد. لذا از طرح سوالات یا حدس و گمان و چانه زدن در خصوص حداقل نمره ی قبولی جداً خودداری فرمایید. نظرات اعلام شده براساس سامانه ی معدل گیری و برخی شاخص های دیگر است و احتمال خطا و اشتباه هم در آن وجود دارد. بنابراین، خواهشمند است تا زمان اعلام نتایج صبوری فرمایید تا نتیجه ی قطعی کار مشخص و اعلام شود. قبلاً از عنایت و بذل توجه شما عزیزان سپاسگزاری می نمایم.

 

دسته بندی حقوقی ,
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 3

مائده حمیدزاده
|
14دي ماه 1394
0
0
آبادان نمره ی قبولی بدون درنظرگرفتن سهمیه است؟
وحید
|
21دي ماه 1394
0
0
باعرض سلام ایا با تراز ۴۰۶۴احتمال قبولی در وکالت اذربایجان غربی وجود دارد
وحید
|
21دي ماه 1394
0
0
ایا با تراز ۴۰۶۴احتمال قبولی در کانون اذربایجان غربی هست

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top