تاریخ انتشار: 12دي1394|19:33

| کد خبر: 77816

دیدبان حقوق بشر: شیخ نمر در یک دادگاه غیرمنصفانه به اعدام محکوم شد

وکیل ملت: سازمان دیدبان حقوق بشر مستقر در آمریکا گفته جدا از آن که دلیل اعدام‌ها چه بوده است، "اعدام جمعی پرونده مساله‌دار عربستان را لکه‌دارتر خواهد کرد".

به گزارش وکیل ملت به نقل از بی‌بی‌سی،‌ سارا لی ویتسون، مدیر بخش خاورمیانه سازمان دیدبان حقوق بشر به خبرگزاری آسوشیتدپرس گفته است: "شیخ نمر در یک دادگاه غیرمنصفانه به اعدام محکوم شد و این اقدام به ناآرامی‌های قومی در عربستان دامن می‌زند."

او می‌گوید: "ثبات و پایداری تنها در صورتی به استان شرقی عربستان برمی‌گردد که تبعیض علیه شهروندان شیعه پایان یابد وگرنه اعدام‌ها کارگشا نخواهد بود."

رژیم سعودی امروز شنبه دوازدهم دی ماه برابر با دوم ژانویه 2016 در بیانیه‌ای، از اعدام چهار نفر از شخصیت‌های شیعی‌ عربستان و در راس آنها شیخ نمر باقر النمر، در کنار 42 نفر دیگر، به اتهام اقدامات تروریستی خبر داد.

آل سعود سه مبارز شیعی دیگر به نام‌های علی سعید الربح، محمد علی عبد الکریم الصویلم و محمد فیصل محمد الشیوخ را به شهادت رسانده است.

گروههای مختلف سیاسی، حزبی و شخصیت‌های مختلف جهان اسلام، جنایت آل سعود در به شهادت رساندن شیخ نمر باقر النمر روحانی برجسته شیعی را به جرم مطالبه حقوق مشروع و غصب شده مردم منطقه شرق عربستان محکوم کردند و اعتراضات به این اقدام شنیع رژیم سعودی همچنان ادامه دارد.

انتهای پیام/