تاریخ انتشار: 13دي1394|16:02

| کد خبر: 78346

منطقه آزاد مهران سکوی صادراتی به عراق

وکیل ملت: قرار است منطقه آزاد مهران سکوی صادراتی کشور برای عراق و منطقه آزاد اردبیل برای صادرات به آذربایجان و اینچه برون نیز تبدیل به سکوی صادراتی ایران برای کشورهای قزاقستان و ترکمنستان شود.

در حاشیه همایش حمل و نقل صادراتی چالش‌ها و فرصت‌ها دبیر شورای عالی مناطق آزاد در جمع خبرنگاران درخصوص انتقادها از این سازمان گفت: آنچه که امروز به عنوان انتقاد از مناطق آزاد کشور مطرح می‌شود همان سیاست‌هایی است که رئیس جمهور 2 سال قبل نسبت به روند کار مناطق آزاد ابلاغ کرده بود.

وی افزود: امیدواریم از سیاست‌های ابلاغی رئیس‌جمهور سرانجام خوبی برای مناطق آزاد رقم بزنیم.

ترکان سیاست اصلی دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد را ایجاد سکوهای صادراتی عنوان کرد و افزود: امسال دو پایانه صادراتی شلمچه و ماکو را افتتاح کردیم و منطقه آزاد سرخس نیز در دست ساخت است و منطقه ارس نیز در حال توسعه است.

ترکان با اشاره به مناطق آزاد جدید کشور گفت: انتخاب این مناطق براساس رویکرد صادرات به کشورهای همسایه است چرا که نفت و پتروشیمی بازار جهانی دارند ولی سایر محصولات کشور باید بازاریابی شود.

وی درخصوص منطقه آزاد مهران گفت: قرار است این منطقه سکوی صادراتی کشور برای عراق و منطقه آزاد اردبیل برای صادرات به آذربایجان و اینچه برون نیز تبدیل به سکوی صادراتی ایران برای کشورهای قزاقستان و ترکمنستان شود.

 

دسته بندی خبر روز ,
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top