به گزارش وکیل ملت در هشت ماهه نخست سال جاري ۱۱ هزار و ۸۶۶ نفر در حوادث رانندگی جان خود را از دست دادند، اين رقم در مقايسه با مدت مشابه سال قبل كه آمار تلفات حوادث رانندگي ۱۲ هزار و ۱۹۸ نفر بود، ۲.۷ درصد كاهش يافته است. همچنین در ۸ ماهه سال جاري از كل تلفات حوادث رانندگی ۹ هزار و ۸۲ نفر مرد و دو هزار و ۷۸۴ نفر زن بودند.

در اين مدت استان هاي فارس با يكهزار و چهار، خراسان رضوی با ۹۸۷ و تهران با ۸۴۸ نفر بيشترين و استان هاي ايلام با ۹۷، كهگيلويه و بويراحمد با ۱۲۵ و اردبيل با ۱۴۱ فوتي كمترين آمار تلفات حوادث رانندگي را داشته اند.

از كل تلفات حوادث رانندگي ۸ ماهه امسال، هفت هزار و ۷۷۰ نفر در مسيرهاي برون شهري، سه هزار و ۱۵۰ نفر در محورهاي دورن شهري، ۸۹۸ نفر در مسيرهاي روستايي و ۴۸ نفر در مسيرهايي نامعلوم جان خود را از دست داده اند.

بر اساس اين گزارش در اين مدت ۲۱۹ هزار و ۷۹۴ مصدوم حوادث رانندگي به ادارات پزشكي قانوني سراسر كشور مراجعه كرده اند كه ۱۵۶ هزار و ۹۷۳ نفر از آنان مرد و ۶۲ هزار  و ۸۲۱ نفر زن بودند. آمار مصدومان حوادث رانندگي در مقايسه با مدت مشابه سال قبل ۱.۲درصد بيشتر شده است.

در آبان ماه سال جاري نيز يكهزار و ۳۱۷ نفر در حوادث رانندگي جان باختند كه از اين تعداد ۹۹۵ نفر مرد و ۳۲۲ نفر زن بودند. آمار تلفات حوادث رانندگي آبان ماه امسال در مقايسه با مدت مشابه سال قبل با افزايش ۲.۳ درصدي مواجه بوده است.

در اين مدت ۲۴ هزار و ۶۵۲ نفر نيز در حوادث رانندگي مصدوم و به پزشكي قانوني مراجعه كردند كه در مقايسه با آبان سال گذشته ۴.۸ درصد افزايش يافته است.

دسته بندی خبر روز ,
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top