بازداشت،نتیجه یک رفتار غیر حرفه ای

مهدی شادمانی

وکیل ملت: مکانی اگر در یک باشگاه حرفه ای خارج از ایران مشغول به بازی کردن بود شاید بازدداشت نمی شد اما درصدی از قراردادش را از دست داده بود یا حتی ممکن بود از باشگاه بدون منافع اخراج شود. اما امروز اتفاقی که در مورد او افتاده ابعادی اجتماعی دارد و شاید عده ای هم حامی پیدا کند. کما اینکه مهدوی کیا مصاحبه کرده و گفته که نباید در زندگی خصوصی افراد سرک کشید.

تاریخ انتشار: 14دي1394|00:05

بازداشت،نتیجه یک رفتار غیر حرفه ای
| کد خبر: 78516

بازداشت سوشا مکانی شاید بدترین سرانجام مربوط به عکس های منتشرشده باشد. بدترین اتفاقی که نه کمکی به سطح حرفه ای بازیکنان فوتبال ایران می کند و نه اجازه می دهد که برخوردهای حرفه ای جای خود را پیدا کند.

چندین سال قبل بازیکنان و مربی یکی از تیم های پرطرفدار را در میهمانی شبانه دستگیر کردند. بازیکنانی که جرم شان به غیر از حضوردر میهمانی مختلط و روابط نامشروع ، شرب خمر و استفاده از مواد مخدر هم بود.دوبازیکن را وسط میهمانی گرفتند یکی از مربیان در موتورخانه گیر افتاد و یکی شان هم که گریخته بود به هیچ وجه زیربار حضور در این میهمانی نرفت.

3 عضو از 4 عضو باشگاه بازداشت شدند و شبانه به آقای مدیرعامل خبر دادند که ستارهایت در بازداشتگاه هستند. این اتفاق اگر در باشگاه اروپایی می افتاد رسانه ها عکس ها و تصاویر آن میهمانی را منتشر می کردند و باشگاه با حکم هایی از بین جریمه سنگین مالی تا اخراج برای بازیکنانش در نظر می گرفت. چه اینکه تیم مورد نظر 24 ساعت بعد بازی مهمی در لیگ برتر داشت و رفتار ستاره و آقای مربی بسیار غیرحرفه ای و نادیده گرفتن منافع باشگاه به حساب می آمد.

اما روزنامه ها و سایت ها نه فردا و نه هیچ روز دیگری جرات نکردند از عکس ، خبر یا گزارشی در این مورد استفاده کنند. چرا؟ چون آقای مدیر که باخبر شد بسیار حرفه ای جلوی انتشار خبر را گرفت و شبانه با قرار وثیقه ستاره هایش را آزاد کرد. او همچنان از روابط اش استفاده کرد و با توجیه هدایت ستاره ها جلوی ایجاد هر مشکلی را گرفت . نه از قرارداد بازیکنان کم شد و نه حتی ذره ای به خاطر این کار اشتباهشان تنبیه و تقبیح شدند. بد تر اینکه ماجرا رسانه ای هم نشد و اصلا مردم متوجه نشدند که زندگی این آقایان ستاره ممکن است چه وجوه دیگری هم داشته باشد. آن تیم در همان سال قهرمان لیگ برتر هم شد و آقای مدیر حتما به خودش افتخار می کند که با این برخورد و چند برخورد مشابه موفق شده تیم اش را از حاشیه دور نگه دارد و به قهرمانی برساند.

حالادوباره یکی از فوتبالیست ها با اتهامی از همین دسته مواجه شده . با این تفاوت که عکس های او در یک خانه منتشر شده و ظاهرا اتهامات سنگین هم نیست و البته کار به این برخورد رسیده. سوشا مکانی اگر در یک باشگاه حرفه ای خارج از ایران مشغول به بازی کردن بود شاید بازدداشت نمی شد اما درصدی از قراردادش را از دست داده بود یا حتی ممکن بود از باشگاه بدون منافع اخراج شود. اما امروز اتفاقی که در مورد او افتاده ابعادی اجتماعی دارد و شاید عده ای هم حامی پیدا کند. کما اینکه مهدوی کیا مصاحبه کرده و گفته که نباید در زندگی خصوصی افراد سرک کشید.

این بدترین پایان برای ماجرای عکس هاست . بدترین پایان برای همه کسانی که انتظار داشتند فوتبال ایران کمی سمت و سوی حرفه ای به خودش بگیرد. مدیران باشگاه پرسپولیس دست روی دست گذاشتند و همچنان هم هیچ عکس العملی ندارند و بازیکن باشگاه پرسپولیس نه به خاطر مسوولیت هایش در قراردادی که امضا کرده که به خاطر مسائلی خارج از فوتبال زندانی شده.

 

پ ن : شاید در مورد حقوق شهروندی بتوان به نکات دیگری اشاره کرد اما این یادداشت فقط در مورد رفتار غیرحرفه ای بازیکنان فوتبال ایران است.

دسته بندی یادداشت , حقوقی ,
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top