سازمان سنجش: تاخیر اعلام نتایج آزمون وکالت به ما ارتباطی ندارد

پیچیده شدن ماجرای اعلام نتایج آزمون وکالت ۹۴

وکیل ملت: مشاور عالی سازمان سنجش و رییس اتحادیه سراسری کانون های وکلای دادگستری مسوولیت تاخیر در اعلام نتایج آزمون وکالت ۹۴ را به دوش یکدیگر انداختند.

تاریخ انتشار: 14دي1394|01:21

پیچیده شدن ماجرای اعلام نتایج آزمون وکالت ۹۴
| کد خبر: 78537

در حالی که تاخیر در اعلام نتایج آزمون وکالت هر سال به علتی موجبات نارضایتی و اضطراب داوطلبان آزمون را فراهم می کرده است، امسال بی نظمی در اعلام نتایج آزمون شکل تازه ای یافته است و مسوولان دو نهاد دخیل در برگزاری آزمون هر یک دیگری را مسوول اعلام نتایج معرفی می کنند.

مشاور عالی سازمان سنجش در گفتگو با آفتاب یزد در پاسخ به اینکه علت تاخیر در اعلام نتایج و انتشار کلید سوالات چیست، بیان کرد: تاخیر اعلام نتایج آزمون وکالت به سازمان سنجش ارتباطی ندارد زیرا این سازمان تنها برگزار کننده آزمون است و اعلام نتایج و کلید سوالات باید به ما اعلام شود تا ما منتشر کنیم. از سوی دیگر کلید سوالات باید اول مورد تایید قرار می‌گرفت و به ما اعلام می‌شد تا ما نیز آن را منتشر کنیم زیرا کاری تخصصی است و نیاز به بررسی داشت از همین رو بعد از یک ماه روی سایت قرار گرفت. وی همچنین افزود:امروز نیز با هماهنگی کانون وکلا روز نهایی اعلام نتایج مشخص خواهد شد.

این اظهارات در حالی است که به گفته بهمن کشاورز رییس اتحادیه سراسری کانونهای وکلای دادگستری ایران دراین باره به آفتاب یزد می گوید: هیچ‌گونه تاخیری وجود ندارد و مثل سابق نتایج حداکثر تا ۱۵ بهمن اعلام می شود تنها تفاوتی که آزمون امسال با سال‌های قبل دارد تغییر در روش و نوع کار است. سال‌های قبل بیشتر امور اجرایی را خود کانون ها برعهده داشتند  اما از امسال سازمان سنجش این مسئولیت را برعهده گرفته که اتفاقا تغییر خوبی است و کارها سریع‌ترانجام شده و از سوی دیگر زحمت کانون‌ها هم کمتر شده است.

وی تاکید می‌کند: این تغییر هم هیچ ارتباطی به تاخیر در اعلام نتایج و زمان آن ندارد چراکه همه ساله حداقل یک ماه و حداکثر دوماه بعد ازآزمون نتایج اعلام می شود. امسال نیز نهایتا تا ۱۵ بهمن هر آن احتمال اعلام نتایج وجود دارد. شاید امروز، شاید فردا و در نهایت ۱۵ بهمن نتایج اعلام می شود و نه جای نگرانی وجود دارد و نه هیچ اشکالی به سازمان سنجش و کانون‌های وکلا وارد.

دسته بندی حقوقی , آموزش حقوقی ,
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top