تاریخ انتشار: 14دي1394|17:04

| کد خبر: 78934

20 سال اهانت انصار حزب الله به زنان

وکیل ملت: توهین به زنان عرصه سیاست توسط انصارحزب الله، موضوع تازه ای نیست و سالها پیش و آنهم دقیقا در آستانه انتخابات مجلس پنجم با تخریب شدید فائزه هاشمی کلید خورد.

«ازدیدگاه لیبرالی رئیس‌ جمهور فعلی، قبیح‌ترین و نارواترین کار آن است که عده‌ ای امربه معروف را علیه زنان لاابالی وبی ‌حیا و بی‌ حجاب به کارگیرند وحرف ثابت اوهمان است که اخیرا آن زن فمینیست عضو ارشد تشکیلات برانداز ومنحل‌ شده مشارکت ابراز داشت: دولت با برخورد با زنان (ولوباعریانی کامل آشکارشوند) مخالف است. البته این زن کذایی درادعای خود صادق است و مگر آن زن مفلوک، همپالگی سابق همین شخص نبود که شب‌ هنگام لخت وعریان درمحله‌های لندن ظاهر شد و مورد تجاوز سه تن ازاوباش انگلیسی قرار گرفت وهم ‌اینک روحانی، همپالگی همان «بدترازفاحشه معروف هدر دنیا» را می‌خواهد بر گردن زنان ما مسلط کند به نام خانم معاون رئیس ‌جمهور در امور زنان وخانواده!»

این عبارات عینا متن چاپ شده در هفته نامه یالثارات است که با تیتر"دیوار شکسته و زن سلیطه"در این نشریه مدعی "انحصاری" دین داری منتشر شده است؛ اما نکته مهمتر از وقاحت مکتوب این نشریه، ضدیت ذهنی شدید این نحله فکری با همه زنان است،از محجبه گرفته تا قشری دیگر که به زعم این گروه خودخوانده و خودسر،بی حجاب خوانده می شوند و باید با شیوه هایی نظیر گشت ارشاد و برخورد های "موتوری"با آنان مبارزه کرد!

هرچند از گروهی که خود را انصار حزب الله می خواند و تمامی مسئولین دولتی را لیبرال و بی دین خطاب می کند و اینگونه گمان می برد که باید کسی بر کسی مسلط باشد آنهم از ناحیه گردن_اشاره به سازندگان فیلم قلاده های طلا_ و شیفته برخورد با زنان هستند، نمی توان انتظار پذیرفتن جمهوریت در اسلام را داشت؛ که اینها همان شیفتگان قدرت اند نه تشنگان عفت، آنهم از نوع عمومی آن. شاهد این مدعا نیز سکوت آنان در برابر تیپ های عجیب و غریب پوشش و آرایش است که در دوران طلایی جولان آن ها مد شده بود و چون نمی توانستند در برابر "ساپورت" در آن دوران قد علم کنند ترجیح دادند که به ساپورت دولت وقت بپردازند!

اما حال که زنی محجبه و مسلمان به دنبال استیفای حقوق تصریح شده زنان، که در قانون الهی(قرآن کریم) و نیز قانون اساسی آمده، می باشد؛ رگ غیرت سیاسی این برادران چماق به دست موتور سوار در پیاده رو ها، ورم کرده و امر به معروف را فقط در اهانت به زنان مسلمانی نظیر مولاوردی و ابتکار می جویند.

اما ریشه یابی این اهانت ما را در تامل به نکاتی چند وا می دارد، نظیر اینکه:

1.حضور چشمگیر زنان برای ثبت نام جهت کاندیداتوری در انتخابات مجلسین(خبرگان و شورای اسلامی) باعث شوکه شدن این جریان تمامیت خواه شده بود، این که قریب به 10درصد کاندیداهای ثبت نامی انتخابات، از میان زنان به پاخواسته اند، در تاریخ این کشور بی سابقه بوده و هزینه رقابت های سیاسی برای جریان مذکور را بالا می برد.

2.پیش از این، مطرح کردن مطالباتی نظیر حضور زنان در ورزشگاه ها(چیزی که منع قانونی و شرعی ندارد) توسط معاون امور بانوان و خانواده ریاست جمهوری، سبب خشمگین شدن این نحله "اخباری" شده بود و مطرح کردن حق دفاع از خود، برای زنان ایرانی(حتی اپوزیسیون های خارج از کشور) فرصتی شد برای اینکه به بهانه دفاع از مسائل اسلامی و در واقع به بهای تخریب شعائر مذهبی در ذهن مردم، نسبت به نظام مقدس جمهوری اسلامی، این هتاکی ها صورت گیرد.

3.شایان ذکراست که توهین به زنان عرصه سیاست توسط انصارحزب الله، موضوع تازه ای نیست و سالها پیش و آنهم دقیقا در آستانه انتخابات مجلس پنجم با تخریب شدید فائزه هاشمی کلید خورد و بعدها به دختران بیت امام نیز! نظیر زهرا و بعدها نعیمه اشراقی و سپس اعظم طالقانی و اکنون به کسانی نظیر معصومه ابتکار و نیز شهیندخت مولاوردی کشیده شد. پس این نحوه از برخورد اجتماعی با زنان عرصه سیاست ریشه در جمود ذهنی این نحله فکری دارد و البته این طرز فکر طرفدارانی در آنسوی مرزهای شرقی و البته با شدت بیشتری در مرزهای غربی دارد؛ اما در ملت معتدل و آشتی جوی ایران اینگونه ستیزه جویی ها بی سابقه یا دست کم، کم سابقه است.

4.اخیرا نیز حیدر مصلحی، وزیر اطلاعات دولت قبل و ازهمفکران انصار حزب الله، با بیان اینکه بسیاری از تجمعات پس از انتخابات سال 88 به خاطر حضور یک زن "فاحشه" که از انگلستان به ایران آمده بود، صورت می پذیرفت! فرمایشات گهربار جناب مصلحی در حق مردم جای بسی نقد دارد؛ نخست اینکه از فردی که دستکم بر طبق قانون باید پیش از رسیدن به مقام وزارت، دارای مقام اجتهاد در فقاهت باشد، بعید است که اینگونه سطحی و تقلیل گرایانه با مسائل امنیتی برخورد کند و اگر تمامی دیدگاه های ایشان در دوران وزارت اینچنین بوده، باید دوباره به بحران های امنیتی دوران صدارت ایشان نگاهی مجدد انداخت، نظیر ترور دانشمندان هسته ای، احمد رضایی، شهید تهرانی مقدم و غیره

5.از تمامی موارد فوق الذکر اینچنین بر می آید که اصولگرایان مایل به رادیکالیسم از ظهور زنان به عنوان یک رقیب اجتماعی قدرتمند بیم دارند و به دنبال ممانعت حداکثری از حضور زنان در ساحت های مختلف سیاسی و اجتماعی هستند.

دسته بندی اخبار داغ ,
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top