ناتوانی قانون در برخورد با تخلفات انتخاباتی

توکل لطفی

وکیل ملت: وجود خلاءهای قانونی برای برخورد با برخی تخلفات مربوط به تبلیغات پیش از هنگام و تخریب داوطلبان شرکت در انتخابات مجلس شورای اسلامی کار را برای مجریان انتخابات سخت کرده است.

تاریخ انتشار: 14دي1394|17:51

ناتوانی قانون در برخورد با تخلفات انتخاباتی
| کد خبر: 78958

مسلما ایام نزدیک به انتخابات گروه‌های زیادی را به فعالیت وا می‌دارد که در لابه‌لای این فعالیت‌ها ممکن است تخلفاتی مانند تخریب دیگر داوطلبان و تبلیغات زودهنگام برای برخی از ثبت نام کنندگان شرکت در انتخابات مجلس شورای اسلامی نیز رخ دهد.
تخلفات انتخاباتی در سال‌های گذشته ساده و به راحتی قابل پیگیری بود، اما در این دوره به دلیل گستردگی ارتباطات و گسترش شبکه‌های اجتماعی امکان تخلفاتی نظیر تبلیغ پیش از موعد و تخریب داوطلبان افزایش یافته و به همان نسبت برخورد با آن نیز به دلیل همین گستردگی دشوار شده است.
هم اکنون خلاءهای قانونی برای برخورد با برخی تخلفات مربوط به تبلیغات پیش از هنگام و تخریب داوطلبان شرکت در انتخابات مجلس شورای اسلامی وجود دارد، به عنوان مثال 20 سال پیش تخلفات انتخاباتی به نصب پوستر تبلیغاتی پیش از موعد در سطح معابر و مکان‌های عمومی محدود می‌شد که این مورد خیلی زود قابل تذکر و ثبت تخلف و رفع بود اما در حال حاضر اگر فردی در شبکه‌های اجتماعی اقدام به تخریب یک داوطلب کند برخورد با آن هم از لحاظ خلاء قانونی و هم از حیث گستردگی چنین اقداماتی با مشکل مواجه است.

علاوه بر این تخلفات انتخاباتی در میان برخی سایت‌های استانی نیز رواج دارد و تاکنون چند مورد از این تخلفات مشاهده شده که با برخورد مراجع قانونی و مسدود شدن سایت متخلف همراه شده است اما این میزان برخورد کافی نیست و باید هم قانون و مقررات لازم جهت برخورد با تخلفات این نوع  رسانه ها توسط قانونگزار  تهیه و تصویب شود تا اراده لازم توسط مجریان برای برخورد وجود داشته باشد.

دسته بندی یادداشت , حقوقی ,
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top