تاریخ انتشار: 14دي1394|19:54

| کد خبر: 79001

نوشیدن ادرار شتر توسط تبعه سعودی+ عکس

وکیل ملت: کاربران شبکه های اجتماعی فیلمی از یک تبعه عربستانی منتشر کرده اند که با نوشیدن و شستن دست و صورت خود با ادرار شتر، آن را شفا بخش توصیف می کند.

به گزارش وکیل ملت به نقل از پایگاه خبری شبکه العالم، نوشیدن ادرار شتر نزد بسیاری از سعودی ها امری مرسوم بوده و خرید و فروش آن در فروشگاهها امری عادی تلقی می شود.

سازمان بهداشت جهانی خرداد ماه امسال  درباره نوشیدن ادرار شتر توسط عربستانی ها به علتِ احتمال دچار شدن به بیماری کرونا هشدار داده بود.

سازمان بهداشت جهانی (WHO)، همچنین درباره نزدیک شدن به شترها یا نوشیدن مستقیم شیر از آن ها و یا خوردن گوشت آن ها بدون پاک کردن و خوب پختن، هشدار داد و به شدت بر ضرورت پرهیز از نوشیدن ادرار شتر تاکید کرده بود.

برخی از مردم عربستان، با استناد به فتوای عجیب شماری از مفتیان وهابی، ادرار شتر را دارویی شفابخش می دانند و برای درمان بسیاری از بیماری های خود آن را می نوشند.

فروش ادرار شتر در فروشگاههای سعودی

 

نوشیدن ادرار شتر توسط تبعه سعودی+ عکس


عربستان، به عنوان کانون بیماری خطرناک کرونا شناخته می شود.

اما دراین میان چندی پیش فاجعه ای درعربستان روی داد که از نوشیدن ادرار شتر درآن کشور پرسرو صدا تر بود.

ماجرا از این قرار بود که چندی پیش فروشگاهی که در آن ادرار انسان به جای ادرار شتر به فروش می رسيد٬ به همت "کارشناسان بهداشت" در يک شهر ساحلی عربستان تعطيل شد!

فروش ادرار شتر در فروشگاههای سعودی


 

نوشیدن ادرار شتر توسط تبعه سعودی+ عکس


 
روزنامه انگليسی ديلی ميل هم با انتشار تصاويری از بطری هايی که به عنوان "ادرار شتر" در فروشگاهی در شهر ساحلی "قنفذه" در جنوب جده فروخته می شد٬ از تعطيلی اين فروشگاه به دليل فروش ادرار انسان به جای ادرار شتر خبر داد.

متصدی اين فروشگاه که يک کارگر خارجی است٬ اعتراف کرده که در 4چهار سال گذشته٬ ادرار خود را با مايعات ديگر مخلوط  می کرده و به مشتريانی که به دليل خواص درمانی(!) ادرار شتر خواهان خريد آن بوده اند٬ می فروخته است.

کارشناسان بهداشت (!) در اين شهر عربستان٬ بيش از 70 بطری را که به اين روش پر شده و آماده فروش بود٬ کشف و ضبط کرده اند.

دسته بندی اخبار داغ ,
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top