به گزارش وکیل ملت، بر اساس اعلام ستاد انتخابات کشور در سراسر کشور 801 نفر برای انتخابات مجلس خبرگان رهبری ثبت‌نام کرده‌اند.

از این تعداد کاندیدا با دعوت شورای نگهبان، از قریب به 500 داوطلب برای شرکت در آزمون علمی به منظور احراز اجتهاد آنان دعوت شده است، اما باید دید فردا از این تعداد چند نفر در آزمون علمی شرکت خواهند کرد.

نجات‌الله ابراهیمیان سخنگوی شورای نگهبان در همین زمینه اعلام کرد این شورا از «500 داوطلب انتخابات مجلس خبرگان رهبری» برای شرکت در آزمون علمی دعوت کرده است.

همچنین سیامک ره‌پیک، عضو حقوقدان شورای نگهبان، درباره نحوه دعوت از داوطلبان خبرگان رهبری نیز گفت: شورای نگهبان پیش از این طی اطلاعیه‌هایی از طریق رسانه‌ها با اعلام کرده بود که چه گروه‌هایی مجاز هستند و می‌توانند در آزمون علمی خبرگان رهبری شرکت کنند، علاوه بر این، شب گذشته نیز شورای نگهبان به داوطلبانی که برای شرکت در آزمون دعوت شدند «پیامک» فرستاده است.

سام سوادکوهی، عضو دیگر حقوقدان شورای نگهبان، گفت: از 801 نفری که برای انتخابات مجلس خبرگان رهبری ثبت نام کردند، 537 نفر برای حضور در آزمون کتبی شورای نگهبان دعوت شدند.

پیش از این شورای نگهبان در 15 شهریور سال جاری آزمون اولیه را میان داوطلبانی انتخابات مجلس خبرگان برگزار کرد. به گفته سخنگوی شورای نگهبان، حدود 230 نفر ثبت‌نام کردند و 180 نفر شرکت کردند که بین 30 تا 40 نفر امتحان کتبی را قبول شدند.

خبرها از این حکایت داشت که در آن مرحله، در نهایت 11 نفر توانستند هم در آزمون کتبی و هم شفاهی قبول شوند.

به گزارش آنا، طبق اطلاعیه قبلی شورای نگهبان، همه ثبت‌نام‌کنندگان در انتخابات مجلس خبرگان رهبری به جز آنان که ذیلاً ذکر می‌شود، باید در آزمون علمی شرکت نمایند:

1- اعضای محترم فعلی مجلس خبرگان

2- کسانی که در گذشته در آزمون خبرگان که از طرف شورای نگهبان برگزار شده شرکت نموده و از نظر علمی تأیید شده‌اند.

3- کسانی که در آزمون پانزدهم شهریور 1394 شرکت نموده‌اند أعم از آنان که تأیید شده‌اند یا خیر.

ضمناً کسانی که فاقد تحصیلات حوزوی بوده و ثبت‌نام نموده‌اند نمی‌توانند در آزمون شرکت نمایند.

طبق این اطلاعیه، زمان آزمون روز سه‌شنبه پانزدهم دی ماه 1394 ساعت 8 صبح در استان قم، در محل دبیرخانه مجلس خبرگان رهبری واقع در میدان رسالت این استان برگزار خواهد شد.

 

دسته بندی حقوقی ,
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است

جدید ترین اخبار

Top