شکایت جدیدمطهری علیه آمران حادثه شیراز

وکیل ملت: علی مطهری نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در یادداشتی از شکایت جدید علیه آمران حادثه شیراز خبر داد و گفت: شکایت جدیدی به زودی توسط وکیل بنده به مرجع قضایی در شیراز ارایه می شود.

تاریخ انتشار: 15دي1394|14:00

شکایت جدیدمطهری علیه آمران حادثه شیراز
| کد خبر: 79383

به گزارش وکیل ملت ، علی مطهری امروز (سه شنبه) در یادداشتی که در اختیار رسانه ها قرار داده است، یادآور شد: رای دادگاه حادثه شیراز به نظر من برای مهاجمان، با رأفت و ارفاق بود و برای دانشگاهیان عادلانه نبود و اصلا دانشگاهیان نباید محاکمه می شدند چون نقشی در آن حادثه نداشتند.
وی در ادامه این یادداشت تصریح کرد: بنده درخواست تجدیدنظر با هدف تشدید مجازات مهاجمان نخواهم داد چون فکر می کنم آنها متنبّه شده و از کرده خود پشیمان اند و فهمیده که ابزار واقع شده اند خصوصا آنها در اعترافات خود نام تعدادی از آمران و دستوردهندگان را ذکر کردند.
مطهری در ادامه این یادداشت یادآور شد: به دلایلی که عرض کردم و با توجه به این که احکام مهاجمان، تعلیقی است و مجازات زندان و شلاق آنها فعلا اجرا نمی شود رضایت دادن بنده هم فعلا موضوعیت ندارد. ضمنا بهتر بود دادگاه به دادخواست ضرر و زیان ناشی از جرم، صرفا بابت ایاب و ذهاب وکیل اینجانب رأی مثبت می داد تا این هزینه ها جبران می شد.
نماینده مردم تهران در مجلس در ادامه این مطلب خاطرنشان کرد: البته من شکایت جدیدی علیه آمران آن حادثه که مقصر اصلی هستند، اقامه کرده ام که به زودی توسط وکیل بنده ( آقای همدانی) به مرجع قضایی در شیراز ابلاغ خواهد شد. همچنین من امیدوارم که احکام مربوط به دانشگاهیان در دادگاه تجدیدنظر نقض شود.
وی تصریح کرد که نکته قابل توجه این است که اصل این اتفاق که بالاخره در جمهوری اسلامی ایران یک گروه فشار محاکمه شد و احکامی درباره آنها صادر شد امر مبارکی است.
به گزارش ایرنا، علی مطهری ساعت 16 روز دوشنبه 18 اسفند 93 وارد فرودگاه شیراز شد و قرار بود ساعت 30 : 18 دقیقه همان روز در سالن حکمت دانشگاه شیراز سخنرانی کند.
بنا به گزارش رسانه ها، تعدادی از این افراد که موتورهای سنگین به همراه و نقاب بر چهره داشتند در میدان گل سرخ که در خروجی بلوار فرودگاه قرار دارد به دور خودرو حامل مطهری حلقه زدند و جلوی حرکت آن را گرفتند و شیشه های آن را شکستند.
پس از حمله موتورسواران به خودرو مطهری ، این وسیله نقلیه به کلانتری مستقر در مسیر فرودگاه شیراز منتقل شد .
این نماینده مجلس که به دعوت تشکل دانشجویی فرهنگ و سیاست دانشگاه شیراز برای سخنرانی در این دانشگاه به شیراز رفته بود، تا چند ساعت همچنان برای ایراد سخنرانی اصرار داشت اما موتورسواران هم همچنان در بیرون کلانتری حضور داشتند.
مطهری تا حدود ساعت 30 : 19 شب برای حفظ امنیت در کلانتری حضور داشت ولی با لغو برنامه سخنرانی او ، به فرودگاه شیراز منتقل شد و در ساعت 9 شب به تهران بازگشت.
این در حالی بود که وی تاکید داشت برای سخنرانی و به دعوت دانشگاه به شیراز آمده است و باید مقدمات برگزاری جلسه فراهم شود اما مسئولان وقت استانی و شهرستانی شیراز سعی داشتند او را متقاعد به برگشت به تهران کنند.

دسته بندی خبر روز ,
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top