کاهش نرخ سود بانکی به طور غيردستوری

وکیل ملت: مدير دفتر اقتصادي بانک مرکزي تاکيد کرد: رويکرد ما براي کاهش نرخ سود بانکي، غيردستوري است.

تاریخ انتشار: 16دي1394|10:00

کاهش نرخ سود بانکی به طور غيردستوری
| کد خبر: 79698

ابوالفضل اکرمي در مصاحبه با راديو اقتصاد اظهار داشت:‌ اقداماتي که انجام مي شود موثر خواهد بود و بانك هاي نيز همكاري خواهند كرد.
 
به گزارش وکیل ملت وي با اشاره به کاهش نرخ سود بين بانکي که دريافت و پرداخت بين بانک ها و موسسه هاي مالي را شامل مي شود، گفت: اين نرخ در حال حاضر به حدود 20 درصد رسيده است که مدت ها پيش تا 28 درصد هم بود.
 
وي افزود: خود بانک مرکزي هم تلاش مي کند فضاي اقتصادي براي کاهش نرخ سود بانکي فراهم شود که به نفع بانک ها و مردم و بخش هاي توليدي خواهد بود.
 
اكرمي همچنين از رويکرد بانک مرکزي براي تقويت فعاليت هاي قرض الحسنه خبر داد و گفت:‌ در اين بخش بايد مردم هم با ما همکاري کنند تا منابعي براي پرداخت اين تسهيلات فراهم شود.
 
وي با بيان اينکه 90 درصد منابع بانک ها از سپرده هاي مردمي است افزود:‌ متاسفانه 14 تا 15 درصد منابع بانک ها جزو مطالبات معوق است که قدرت وام دهي انها را کاهش مي دهد و سررسيد شدن اوراق مشارکت و همچنين بدهي ها انباشته شده بانک ها در اين روند موثر است.
 
مدير دفتر اقتصادي بانک مرکزي تاكيد كرد: دولت يازدهم با انضباط پولي و مديريت رشد نقدينگي در كنار  کنترل نرخ تورم تلاش مي کند فضاي خوبي براي رونق توليد و خروج غير تورمي از رکود اقتصاد ايران ايجاد شود.

اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top