تاریخ انتشار: 16دي1394|17:10

| کد خبر: 79998

لایحه تغییر قانون گزینش در حال تهیه است

وکیل ملت: دبیر هیات عالی گزینش کشور گفت: برای روزآمد کردن کار گزینش و جلوگیری از موازی کاری به دنبال تدوین لایحه ای برای تغییر در قانون موجود هستیم.

به گزارش وکیل ملت، اسدالله وطنی روز چهارشنبه در همایش گزینش گران دستگاه های اجرایی مازندران در ساری اظهارکرد: این لایحه بعد از آماده شدن برای بررسی و قانون گذاری به مجلس ارائه می شود و تا قبل از تشکیل مجلس دهم نظرخواهی از افراد مختلف برای رفع نقاط ضعف و گنجاندن نقاط قوت انجام می شود.
وی تعدد دستگاههای نظارتی و موازی کاری را مهمترین مشکل در این حوزه برشمرد و گفت : در صورت تغییر در قانون موجود این مشکل برطرف خواهد شد.
وطنی مشکل دیگر قانون فعلی را عدم لحاظ شدن گزینش مدیران دانست و گفت : در شرایط فعلی کار گزینش گران ما صرفا بررسی احراز صلاحیت مستخدمین در ادارات قبل و بعد ازورود است و مدیران و ارتقاء مدیریتی لحاظ نمی شود.
به گفته وی اکثر انتصاب مدیران در دستگاههای دولتی و مشمول گزینش از دایره گزینش گران خارج هستند و بدون توجه به نظر گزینش گران انتصاب انجام می شود.
وی با اشاره به برخی تندروی ها و اعمال سلیقه در گزینش در ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی اظهارکرد: باید گزینش گران ما از ورود هرگونه اعمال سلیقه در گزینش کارمندان پرهیز کنند.
وی همچنین گفت: گزینش گران وظیفه مچ گیری از کارمندان و یا تجسس در امور زندگی شخصی مستخدمین را ندارند و باید صلاحیت ورود مستخدمین به ادارات و سازمان های دولتی را بررسی کنند .
وی اضافه کرد : وظیفه ما طبق قانون این است که افراد دارای شرایط را وارد دوایر دولتی و سازمان های اداری کنیم و افرادی که فاقد صلاحیت برای حفظ امنیت سازمانی هستند وارد ادارات نشوند.
وطنی افزود : گزینش گران ما باید در انجام این وظایف از هر اقدامی که تجسس در امور شخصی افراد محسوب می شود، پرهیز کنند و کارها مطابق قانون انجام دهند.
دبیر هیات عالی گزینش همچنین گزینش گران را از ورود به کارکردهای اداری دستگاه های دولتی نیز برحذر داشت و گفت : کارکردهای اداری در سازمان ها و دوایر دولتی مربوط به امور اداری سازمان های مرتبط می شود و گزینش گران صرفا بررسی صلاحیت کارمندان و مدیران را بر عهده دارند.
همایش گزینش گران مازندران روز چهارشنبه در سالن سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان در ساری برگزار شد.

دسته بندی حقوقی ,
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top