تاریخ انتشار: 17دي1394|08:00

| کد خبر: 80216

ماجرای "قفس‌های آهنین علوش" برای زنان سوری چیست؟ + تصاویر

وکیل ملت: اسرائیل از جیش الاسلام حمایت می‌کند و این به نفع مقامات "تل آویو" است.

به گزارش وکیل ملت ؛ اخیرا "زهران علوش"  فرمانده گروه تروریستی "جیش الاسلام"  در جریان بمباران جنگنده های  "ارتش فدراسیون روسیه"  در حومه  "دمشق"  کشته شد.

البته فرمانده سابق جیش الاسلام  اقدامات ضد حقوق بشری زیادی را در کارنامه داشت و ظلم‌های زیادی به مردم سوریه کرده بود که نمونه آن ها ایجاد  "قفس آهنین" برای خانواده های "علوی" و سربازان نظامی اسیر  برای جلوگیری از بمباران مواضع تروریست ها توسط ارتش سوریه بود.


در این  روش خانواده‌های "علوی" در حومه دمشق یا خانواده سربازان ارتش سوریه به قفس‌های آهنین منتقل و به بالای پشت بام انتقال می‌یافتند تا از این طریق مواضع تروریست ها مورد حمله نیروی هوایی ارتش سوریه قرار نگیرد.
 اسرائیل حامی

اسرائیل حامی

 


**السفیر: جیش الاسلام اسیران را برای جلوگیری از بمباران ارتش سوریه در قفس آهنی قرار می‌دهدروزنامه  "السفیر" در این زمینه نوشت: گروه تروریستی تکفیری  "جیش الاسلام"  به سرکردگی زهران علوش (فرمانده سابق که اخیرا ترور شد)، اسیران را در قفس های آهنی قرار می دهد و از آنها در غوطه شرقی ریف دمشق به عنوان سپر انسانی استفاده می کند.


"رامی عبدالرحمن" رییس به اصطلاح گروه « دیده بان سوری حقوق بشر» گفت: "جیش الاسلام"، اسیران را که شامل شهروندان عادی از طایفه علوی و نظامیان ارتش سوریه هستند، در داخل قفس های آهنین در میدان‌های  "غوطه شرقی ریف دمشق" به ویژه شهر "دوما" قرار می دهد.


اسرائیل حامی
 وی با بیان این که در هر قفس سه ، چهار وگاهی هفت اسیر قرار دارد، می‌افزاید که هدف این گروه تروریستی تکفیری جلوگیری از بمباران و گلوله باران این مناطق توسط نیروهای ارتش سوریه است.

عبدالرحمن با بیان این که « جیش الاسلام صدها شهروند سوری را هنگام حمله دو سال قبل به شهرک  "عدرا العمالیه" در "غوطه شرقی"  ربوده است، فاش کرد که گاهی در یک قفس اعضای یک خانواده قرار داده و از آنها به عنوان سپر انسانی استفاده می شود.**دیلی تلگراف: گروه های شورشی از شهروندان "علوی"  به عنوان سپر انسانی استفاده می کنند

 روزنامه دیلی تلگراف با اشاره به این موضوع از افزایش تمایل گروه‌های تروریستی و شورشی حاضر در سوریه برای ربودن علویان سوریه خبر داده و می نویسد: گروه های شورشی از این افراد به عنوان سپر انسانی استفاده می کنند.


در ادامه این گزارش آمده است: استفاده از گروگان ها و اسرا به عنوان سپر انسانی از سوی گروه های تروریستی سابقه ای طولانی دارد؛ اما شورشیان سوری برای آنکه پیشروی های ارتش را متوقف کنند و اسیران خود را در داخل قفس های فلزی بزرگ کرده و این قفس‌های آهنی را در مسیر حرکت ارتش سوریه قرار می دهند.
اسرائیل حامی

اسرائیل حامی

اسرائیل حامی
 

به نوشته دیلی تلگراف  یکی از گروه هایی که از این روش جدید استفاده می کند "جیش الاسلام" بوده  که در اطراف  "دمشق" مستقر است. این گروه برای آنکه از بمباران و همچنین حملات ارتش در امان باشد قفس های آهنی را که در آن نظامیان بازداشت شده و علویان نگهداری می شوند در محل های اصلی تجمع خود قرار داده تا بخوبی قابل رویت باشند.


"زهران علوش" (قبل از کشته شدن) و نیروهای تحت امر او  خانواده های "علوی" و اسیران ارتش سوریه را در داخل قفس آهنی قرار می داد تا  اولا از بمباران های مواضع نیروهای خود جلوگیری کند و ثانیا مانع پیشروی نیروهای سطحی سوری گردد تا بتواند با ایجاد سپر انسانی مواضع خود را مستحکم کند.


البته به نظر نمی‌رسد با کشته شدن "زهران علوش" فرمانده گروه تروریستی "جیش الاسلام" آن ها از در قفس کردن خانواده های "علوی " دست بردارند ؛ اما این موضوع نشان دهنده اوج دشمنی برخی کشورهای عربی از جمله عربستان سعودی و قطر (به عنوان طراحان و حامیان جیش الاسلام) با دولت و ملت سوریه است.**شباهت جیش الاسلام و ارتش اسرائیل

حال سوال اینجاست ؛ چه تفاوتی بین تروریست‌های  "جیش الاسلام" و ارتش اسرائیل وجود دارد در حالی که هر دو از اسرا به عنوان سپر انسانی استفاده می‌کنند. البته از تروریست های جبهه جنوبی سوریه انتظاری بیش از این نمی‌رود چون همه آن ها از جمله "جیش الاسلام" مورد حمایت مقامات "تل آویو" هستند.


البته لازم به ذکر است که شکست های پی در پی تروریست های وابسته به عربستان سعودی در جبهه های شمالی و جنوبی امیدواری ها را برای پیروزی های تدریجی ارتش و نیروهای دفاع وطنی  سوریه در مناطق مختلف افزایش داده و اقدامات تروریست ها جیش الاسلام از جمله استفاده از سپر انسانی نمی‌تواند مسیر ارتش و نیروهای مردمی سوریه را در زدودن تروریسم از جبهه جنوبی منحرف کند ؛ هرچند که این اقدام  تابعین "علوش"  باید از طریق مجامع بین المللی پیگیری حقوقی شود.     


گزارش از محمد زرچینی


 

دسته بندی اخبار داغ ,
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top