رییس سازمان پزشکی قانونی کشور:

مراکز پزشکی قانونی سیستان‌وبلوچستان با یک پزشک اداره می‌شوند

تاریخ انتشار: 17دي1394|14:28

مراکز پزشکی قانونی سیستان‌وبلوچستان با یک پزشک اداره می‌شوند
| کد خبر: 80355

رییس سازمان پزشکی قانونی کشور با بیان اینکه در حال حاضر 7 مرکز پزشکی قانونی در سیستان و بلوچستان فعال است که اکثر آنها تنها با یک پزشک اداره می‌شود، گفت: بیشترین کمبود نیروی پزشک در استان سیستان وبلوچستان است که تاکنون به صورت مقطعی برای رفع این مشکل کارهایی انجام شده است.

 

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه سیستان وبلوچستان، احمد شجاعی در جلسه شورای قضایی سیستان و بلوچستان، اظهار کرد: استان سیستان وبلوچستان از لحاظ جغرافیایی و محرومیت نسبت به استان‌های دیگر شرایط خاصی دارد که باید به آن توجه ویژه‌ای شود.

 

وی با بیان اینکه وظیفه سازمان پزشکی قانونی این است که راه را برای قضاوت عادلانه قضات هموار کند، تصریح کرد: هر چه نظریات پزشکی قانونی دقیق‌تر باشد قضات نیز می‌توانند احکام عادلانه‌تری ارائه دهند.

 

وی با اشاره به اینکه ابزار علمی کارها را در پزشکی قانونی تسهیل کرده است، خاطرنشان کرد: در گذشته اگر برای اثبات یک وابستگی فامیلی نیاز به استشهاد محلی بود امروزه با استفاده از ابزار علمی که در پزشکی قانونی وجود دارد این کار در کوتاه ترین زمان و به صورت دقیق انجام می شود.

 

این مسئول قضایی با بیان اینکه وظیفه دستگاه قضایی سهولت پاسخ به مشکلات مردم است، ادامه داد: با وجود ابزارهای علمی، کشف بسیاری از آسیب‌های وارده به انسان را می‌توان شناسایی کرد.

 

شجاعی با اشاره به اینکه دستگاه قضایی در چند سال اخیر رشد خوبی داشته افزود: طی چندسال اخیر به تعداد متخصصین کاردان افزوده شده و تا حدودی مشکلات ساختمانی و زیرساختی حل شده که تا رسیدن به نقطه مطلوب هنوز فاصله‌هایی احساس می‌شود.

 

رییس کل سازمان پزشکی قانونی کشور اظهار کرد: باید تمام تلاش خود را برای رسیدن به رویه علمی فراهم کنیم و فرایند علمی را به گونه‌ای در پیش گیریم که مشکلی در رسیدن به اهداف قضات برای قضاوت به وجود نیاید.

 

رییس کل سازمان پزشکی قانونی کشور افزود: کار در پزشکی قانونی کاری سخت با حقوق و مزایای کم است و با توجه به اینکه سیستان و بلوچستان منطقه محرومی است و پراکندگی شهرستان ها نسبت به هم زیاد است، برای پرداخت حقوق باید این چنین مواردی درنظرگرفته شود.

 

وی با اشاره به اینکه تلاش شده حقوق و مزایای پزشکان در پزشکی قانونی افزایش پیدا کند، تصریح کرد: نابرابری‌ها در پرداخت حقوق در دیگر سازمان های کشور باعث شده جاذبه‌های این سازمان کم و پزشکان کاری راحت تر با حقوقی بیشتر را در مقابل کار در پزشکی قانونی انتخاب کنند.

 

وی ادامه داد: امیدواریم روزی پرداخت‌ها عادلانه و روشی منطقی برای پرداخت آن انجام شود.

 

شجاعی با اشاره بر اینکه بازدیدی از پزشکی قانونی شهرستان های سیستان و بلوچستان انجام شده، گفت: فعالیت همکاران قابل قبول و تحسین است و با وجود کمبود پزشک در پزشکی قانونی شهرستان‌ها از وضعیت خوبی برخوردارند.

 

وی با بیان اینکه سیستان و بلوچستان نسبت به کشورهای دیگر مشکلات بیشتری دارد، خاطرنشان کرد: کمبود پزشک در پزشک قانونی به دلایل مختلف نیازمندی های این استان، اولین مشکل این سازمان به شمار می آیند.

 

وی با بیان اینکه پزشکان کمتر رغبت دارند برای ارائه خدمت به این استان بیایند، ادامه داد: درحال حاضر هفت مرکز پزشکی قانونی در این استان فعال است که اکثر آنها تنها با یک پزشک اداره می شود.

 

انتهای پیام/

دسته بندی حقوقی , خبر روز ,
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top