دست رد عربستان بر سینه مسکو درباره ایران

وکیل ملت: روسیه پیشنهاد داد که برای حل اختلافات میان ایران و عربستان نقش میانجیگر را ایفا کند اما عادل الجبیر در این باره گفت: ما به میانجیگری نیازی نداریم. ایران باید موضع خود را تغییر داده و تمایل خود را برای عادی‌سازی روابط با عربستان ابراز کند و آن وقت ریاض نیز اقدام مشابهی را انجام خواهد داد.

تاریخ انتشار: 17دي1394|14:50

دست رد عربستان بر سینه مسکو درباره ایران
| کد خبر: 80394

عادل الجبیر، وزیر امور خارجه عربستان سعودی گفت: عربستان خواستار بهبود روابط با روسیه است کشوری که ریاض آن را به عنوان یکی از قدرت‌های بزرگ می‌داند.

به گزارش وکیل ملت وی افزود: با توجه به روابطمان با روسیه معتقدیم که میزان تجارتی که با مسکو داریم متناسب با حد و اندازه اقتصادهای‌مان نیست. هر دو ما عضو گروه 20 هستیم اما تجارت و سرمایه‌گذاری اندکی داریم و در نتیجه خواستار تغییر این روندیم.

عادل الجبیر تاکید کرد: ریاض رویکرد عملگرایانه‌ای را برای سرمایه‌گذاری در روسیه اتخاذ می‌کند. اگر عربستان فرصت‌های سودمندی پیدا کند قطعا بر روی آنها سرمایه‌گذاری خواهد کرد.

این اظهارات در بحبوحه تشدید خصومت‌ها میان ریاض و تهران به دنبال اعدام شیخ نمر النمر، روحانی شیعه برجسته توسط عربستان منتشر شد. اعدام شیخ نمر باعث اعتراضاتی در ایران و حمله به سفارتخانه عربستان در تهران شد. در واکنش این رویداد ریاض روابط خود با تهران را قطع کرد.

روسیه پیشنهاد داد که برای حل این اختلافات نقش میانجیگر را ایفا کند اما عادل الجبیر در این باره گفت: ما به میانجیگری نیازی نداریم. ایران باید موضع خود را تغییر داده و تمایل خود را برای عادی‌سازی روابط با عربستان ابراز کند و آن وقت ریاض نیز اقدام مشابهی را انجام خواهد داد.

دسته بندی حقوق سیاسی , خبر روز ,
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top