فرشاد مومنی در گفتگو با ایلنا؛ در خصوص طرح مسکن مهر گفت: ما به طور مشترک با یک گروه دیگر مطالعاتی در خصوص مسکن مهر انجام دادیم و به این نتیجه رسیدیم که اگر بخواهیم معادل قیمت‌های سال 89 این پروژه را به پایان برسانیم باید رقمی معادل 113 هزار میلیارد تومان هزینه شود که این رقم معادل 5 سال بودجه‌ عمرانی کشور است.

وی افزود: این طرح با حسن نیت اجرا شد اما چون این طرح و طرح‌های مشابه فاقد نگاه کارشناسی بود موجب شکل‌گیری فساد شد.

این اقتصاددان ادامه داد: در دولتی که حقوق مالکیت، امنیت کافی نداشته باشد، هدف بنگاه‌های اقتصادی به سوی فعالیت‌هایی با سرمایه اندک و در مقیاس کوچک‌تر با افق نگرش کوتاه‌مدت جلب می‌شود تا جایی که تمایل به فعالیت‌های مولد و نوآورانه کاهش می‌یابد. از این رو دستگاه قضایی می‌تواند در تأمین و اجرای حقوق مالکیت و صیانت از حقوق به حق افراد بدون تأثیرپذیری از فشار گروه‌های پرنفوذ نقش بسزایی داشته باشد.

وی با اشاره به عدالت اجتماعی گفت: متاسفانه در دولت قبل آن قدر تعریف بدی در عدالت اجتماعی ارائه شد و اقدامات غلطی به نام عدالت اجتماعی صورت گرفت که الان کسی جرات نمی کند در این خصوص صحبت کند و حتی شعار آن را بدهد. ما هنوز فکر می کنیم عدالت اجتماعی را می‌توان از طریق صدقه دادن و تشویق به مصرف برآورده کرد.

مومنی با بیان اینکه فعالان اقتصادی باید پیگیر مطالبات خود باشند گفت: در حال حاضر مهم‌ترین مطالبه فعالان اقتصادی، شفافیت در بازار است و آنها باید این را مطالبه را به جد پیگیری کنند.

دسته بندی حقوق اقتصادی , خبر روز ,
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است

جدید ترین اخبار

Top