به گزارش وکیل ملت راضیه محمدزاده ، اظهارداشت: اجتماعی شدن مبارزه با مواد مخدر رویكرد مناسبی محسوب می‌شود و چه نكته‌ای بالاتر از اینكه مسئله مبارزه با مواد مخدر و پیشگیری از اعتیاد امری همگانی شود و تمام مردم و مسئولان خود را در قبال آن مسئول بدانند.
 
وی افزود: البته باید به بستر و زمینه‌های اجتماعی شدن توجه داشت تا بتوان به نتایج موثر و ماندگار دست یافت. نهاد خانواده یكی از اركان اساسی اجتماع به شمار رفته كه نقش بی بدلیلی در كاهش اعتیاد دارد. در خانواده مهمترین عامل مادر بوده كه در مصون سازی فرزندان و همسرش از اعتیاد بسیار سهیم است. متاسفانه امروز مادر و زن از جایگاه و نقش اصلی خود دور شده و به سمت و سوق‌های متفاوت از وظیفه اصلی پیش رفته است.
 
عضو هیئت علمی دانشگاه علم و صنعت با تاكید بر اینكه مهمترین نقش زن در خانواده آرامش گری و هدایت‌گری اعضای خانواده است، بیان كرد: اگر بتوانیم خانواده‌هایی سالم داشته باشیم، اجتماعی سالم خواهیم داشت و این دو ارتباط مستقیم با یكدیگر دارند. زن باید خود را بپذیرد و باور كند كه نقش مهمی در انتقال آرامش در خانواده دارد. خانواده‌ای كه آرامش ندارد یا مشكلات مختلفی مواجه می‌شود كه جامعه را نیز دچار چالش می‌سازد.
 
محمدزاده افزود: به دلیل مشكلات اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و تبلیغات ماهواره زنان از جایگاه اصلی خود یعنی تربیت و آموزش فرندان دور شده و به فعالیت برون خانواده گاهی بیشتر از برنامه و تلاش برای خانواده توجه دارد. باید این مسئله توسط رسانه‌هایی همچون صدا و سیما همچنین نهادهای آموزشی به زنان هشدار داده شود و مورد آموزش لازم قرار گیرند.
 
وی افزود: مخالف كار و فعالیت اقتصادی و اجتماعی زن نیستم ولی باید توجه داشت كه زن از نقش اصلی خود دور نشود. زنان امروز جامعه ما نسبت به گذشته از این نقش اصلی فاصله گرفت است در حالی كه زن و یك مادر باید عزت نفس را به فرزندانش ارائه كند و با آموزش مهارت زندگی آن را برای زندگی آینده و رویارویی با مشكلات آشنا سازد.
 
عضو هیئت علمی دانشگاه علم و صنعت به موضوع ساعت‌های كاری زنان اشاره كرد و گفت: پس از اینكه برنامه‌ اصلی آموزش به زنان مبنی بر باور آنها بر نقش آرامش‌گری در خانواده در دستور كار قرار گرفت و انجام شد باید مسائل دیگری همچون كاهش ساعت‌های كاری زنان مورد توجه مسئولان قرار گیرد تا زنان و مادران فرصت بیشتری جهت اختصاص وقت خود برای اعضای خانواده داشته باشند و از تربیت و آموزش آنها غافل نشوند.
 
محمدزاده در ادامه با بیان اینكه رسیدگی به امور اوقات فراغت و ورزش بانوان، توانمندسازی زنان از طریق مهارت آموزی به ویژه زنان بی سرپرست و بدسرپرست باید جهت كاهش اعتیاد در اولویت کاری مسئولان باشد، گفت: آگاه‌سازی زنان نقش بسزایی در پیشگیری و کاهش آسیب های اجتماعی دارد.
 
وی اظهارداشت: شغل‌های خانگی، فراهم کردن بیمه‌های زنان خانه‌دار، دفترچه‌های حمایتی و بیمه عمر، افزایش مرخصی زنان، کاهش ساعت کار زنان، پاره وقت بودن کار و دور کاری زنان می‌توان از حضور زنان در جامعه برای انجام کارهای سنگین و حضور در محیط‌هایی که ضروری نیست جلوگیری کند و كاهش آسیب‌های اجتماعی را برای فرزندان به همراه داشته باشد.
 

دسته بندی حقوق اجتماعی , خبر روز ,
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است

جدید ترین اخبار

Top